ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سه هزار و 200 دیابتی در یزد زیر نظر طرح پزشک خانواده قرار دارند

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت که روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت محمد دریجانی در آیین یک دهه اجرای طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر افزود: همچنین شش هزار و 580 بیمار فشار خونی و سه هزار و 318 بیمار روانی تحت پوشش پزشک خانواده هستند.
وی اظهار کرد: : تنها را برون رفت دولت از مشکلات و هزینه های سنگین درمانی در کشور، اجرای طرح پزشک خانواده در تمامی سطوح درمانی در تمام نقاط کشور اعم از شهری و روستائی است.
دریجانی با اشاره به مشکلات و سختی استقرار و اجرای طرح پزشک خانواده در اوایل اجرای آن افزود : فعالیت تیم های سلامت را باید مورد تجلیل قرار دهیم چون آنها در سخت ترین شرایط اقلیمی و محیطی و دور از امکانات رفاهی ارائه خدمت می کنند که موجب اسایش و ارامش هموطنان در روستاها می شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم با اشاره به تعامل خوب و بی نظیر بیمه سلامت در اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده گفت: با توجه به این که امروز 45درصد روستائیان اضافه وزن دارند ، فعالیت پزشکان خانواده باید به سمت پیشگیری و تغییر سبک زندگی مردم باشد و در آینده گام های موثری در این رابطه بردارند.
محمدرضا میرجلیلی با بیان اینکه متوسط جمعیت زیر پوشش هر پزشک خانواده دو هزار و 105 نفر است از تیم های سلامت خواست در امر آموزش مردم تلاش نمایند تا با افزایش آگاهی و شناخت جمعیت تحت پوشش بیماریهای آنها کمتر شود.
در این مراسم از 20 پزشک خانواده و 18 ماما نمونه استان یزد تجلیل و قدردانی شد.
هم اکنون 292 هزار و 533 نفر در استان یزد بدون محاسبه افراد زیر پوشش بیمه همگانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
حدود 22 درصد از افراد بالای 22سال استان یزد در معرض شیوع بیماری دیابت قرار دارند.
2088/ 6197

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده