هشدار فائو درباره عواقب درگیری‌های خاورمیانه و شمال آفریقا

سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل نسبت به پیامدهای منفی درگیری‌های خاورمیانه و شمال آفریقا بر امنیت غذایی و نیز شرایط کودکانی که از گرسنگی مزمن رنج می‌برند،‌ هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل ازپایگاه خبری الفجر، عبدالسلام ولد احمد، معاون مدیر کل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) و نماینده این سازمان در خاورمیانه و شمال آفریقا در حاشیه کنفرانسی در مقر این سازمان در رم اظهار داشت: ‌وضعیت امنیت غذایی در منطقه به شکلی اسف‌بار رو به وخامت است.

ولد احمد در این کنفرانس که نمایندگان 25 کشور منطقه در آن حضور داشتند،‌ گفت:‌ امروز تعداد کسانی که از گرسنگی رنج می‌برند از 16 میلیون تن در سال 1990 به 33 میلیون تن رسیده است و این تنها منطقه‌ای در جهان است که در آن فقر و گرسنگی رو به افزایش است.

وی در ادامه بر اهمیت حفظ ثبات و صلح در هر اقدام توسعه‌ای کوتاه،‌ متوسط و بلند مدت تاکید کرد.

نمایندگان کشورهای حاضر در این کنفرانس نیز نگرانی شدید خود را نسبت به درگیری‌های منطقه و بحران های موجود و به دنبال آن وخامت وضعیت امنیت غذایی به ویژه تغذیه کودکان ابراز داشتند.

خوزه گراسیانو دا سیلوا،‌ مدیر کل فائو نیز اظهار داشت:‌ کمک به کشاورزان باید به نحوی باشد که آنها در مزارع خود باقی بمانند،‌ این مساله برایا ممانعت از مهاجرت ضروری است.

دا سیلوا تاکید کرد‌: نبود امنیت غذایی می تواند روند تحقق صلح را به خطر انداخته و خشونت‌ها را قوت بخشد.

انتهای پیام ‌

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار فائو درباره عواقب درگیری‌های خاورمیانه و شمال آفریقا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X