ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارشناسان سازمان ملل: ماموران کره‌شمالی از افسران کنگویی حمایت تسلیحاتی کرده‌اند

گروهی از کارشناسان سازمان ملل اعلام کردند، افسران ارتش و پلیس کنگو گزارش داده‌اند که از جانب یک گروه 30 نفره مربیان نظامی کره شمالی که به تعلیم نیروهای ویژه پلیس و گارد ریاست جمهوری این کشور می‌پرداخته‌اند چندین قبضه تپانچه دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کمیته کارشناسان سازمان ملل که بر تحریم‌های این سازمان علیه کنگو نظارت دارند، اعلام کردند، متوجه شده‌اند که تپانچه‌هایی شبیه به تپانچه‌های تولید شده در کره شمالی در اختیار برخی از اعضای ارتش و پلیس ملی کنگو که در هیات صلحبان سازمان ملل در این کشور خدمت می‌کنند گذاشته شده است.

در گزارش کارشناسان این کمیته که خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه به آن دسترسی پیدا کرده آمده است: گروه ما همچنین دریافته که همین نوع تپانچه در بازار سیاه در شهر کینشازا پایتخت کنگو در معرض فروش گذاشته شده است.

این کارشناسان همچنین در خصوص یک مساله دیگر نیز اظهار نظر کرده و گفتند، رواندا به آموزش و تامین مالی آوارگان بروندی در کنگو با هدف نهایی کنار زدن پی‌یر نکورونزیزا از ریاست جمهوری در بروندی ادامه می‌دهد.

این کارشناسان گفتند، دولت رواندا هر گونه دست داشتن در این مساله را رد کرده است.

این کارشناسان در گزارشی در ماه فوریه فاش کردند که حدود 400 آواره بروندیایی در کنگو سال گذشته میلادی از سوی پرسنل ارتش رواندا استخدام شده و در زمینه تاکتیک‌های نظامی، استفاده از سلاح‌های کوچک و مسلسل، نارنج دستی، خمپاره انداز و دیگر تسلیحات با هدف براندازی نکورونزیزا آموزش دیده‌اند.

در گزارش جدید آمده است: حمایت‌های خارجی مشابه در سال 2016 نیز ادامه یافته و به شکل آموزش، تامین مالی و حمایت لجستیکی از شبه نظامیان بروندیایی که از مرز رواندا به کنگو می‌روند ارائه شده است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده