ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایان مظلومی و استقلال، شاید برای همیشه جدال 3 گانه روی نیمکت؛ منصوریان، مجیدی یا قلعه نوعی؟

باید توجه داشت که در میان گزینه‌هایی که برای جایگزینی مظلومی مطرح شده، احتمال حضور علی‌ منصوریان و فرهاد مجیدی بیش از سایرین است. مخصوصا که قرارداد منصوریان با نفت بعد از پایان لیگ پانزدهم به اتمام رسیده و او می‌تواند بعد از دیدار هفته سی‌ام نفت با سایپا اردوی این تیم را ترک کند. پایان مظلومی و استقلال، شاید برای همیشه/ جدال 3 گانه برای نیمکت؛ منصوریان، مجیدی یا قلعه نوعی؟سرویس ورزشی فردا: نگاهی به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نشان می دهد که از شب گذشته وقتی استقلال خوزستان مقام قهرمانی لیگ برتر پانزدهم را به دست آورد و سرخپوشان تهرانی نیز وداع تلخی با جام کردند، هواداران استقلال تهران بیش از هر گروه دیگری از نتایج به دست آمده خوشحال شدند. این در شرایطی است که استقلال نه تنها پس از هفته ها صدرنشینی قهرمانی را هم از دست داد، بلکه پایین تر از رقیب سنتی خود در جایگاه سوم نیز قرار گرفت. 
آبی های پایتخت اما تنها به کسب یک سهمیه در رقابت های لیگ امسال بسنده کردند. استقلالی ها البته این شانس را نیز دارند که 2 هفته بعد در مقابل ذوب آهن اصفهان بتوانند کاپ قهرمانی جام حذفی را بالای سر برده و بر ناکامی های خود در لیگ در پوشی داشته باشند. اما بدون شک تلخ ترین اتفاق یک سال گذشته برای استقلالی ها، شکست سنگین 4 بر 2 مقابل پرسپولیسی بود که هم دربی را برد و هم نماد 4 آبی ها از دست رفت. 
در این بین بر کسی پوشیده نیست که پس از شکست سنگین استقلال در دربی، همه کاسه کوزه ها بر سر پرویز مظلومی شکست. مردی که در این رقابت حساس برابر پرسپولیس از سیستمی جدید بهره برد و در همان دقایق ابتدایی مسابقه نیز منجر به ناکامی آبی پوشان شد. اما پرویز مظلومی با وجود از دست دادن قهرمانی هر چند هنوز شانس قهرمانی در جام حذفی را دارد و البته قرارداد او با استقلال هم ۲ ساله است، اما خبرهای بسیاری از باشگاه استقلال مبنی بر جدایی این مربی کهنه کار از جمع آبی ها به گوش می رسد.
استقلال با وجود صدرنشینی‌های بلندمدتی که در لیگ حرفه‌ای داشت، در یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها به صورت چشمگیری از رقیبان اصلی خود عقب افتاد و حالا اما آبی پوشان منتظر هستند تا ببینند و چه سناریویی‌ در انتظار آنهاست؟ 
مظلومی به سمت درب خروج!
تعداد مدیران باشگاه استقلال که طی روزهای پس از  شکست مقابل تراکتورسازی، از لزوم برکناری مظلومی حرف زدند کم بود اما در هر حال ناگفته پیداست که جو حاکم بر سکوهای آبی‌ به رخ دادن این اتفاق بی‌میل نیست. اما اینکه در شرایط حاضر چه کسانی حاضرند جایگزین وی‌ شوند و ریسک تحویل گرفتن استقلال در شرایط حاضر را به جان می‌خرند سوالی است که این روزها در ذهن اهالی فوتبال نقش بسته است. 
فرهاد مجیدی، کاپیتان سابق آبی ها که به شدت در میان هواداران این تیم هم محبوب است، یکی از اصلی ترین گزینه های سرمربیگری فصل آینده استقلال به شمار می رود. هواداران آبی پوش خیلی دوست دارند که 7 محبوب به استقلال بازگردد تا بار دیگر در کنار وی بتوانند روزهای خوش را تجربه کنند. از درون باشگاه استقلال نیز به گوش می رسد که بعضا بیعت هایی نیز با فرهاد مجیدی صورت گرفته اما هنوز مشخص نیست که مجیدی این مسئولیت خطیر را می پذیرد یا خیر. نزدیکان مجیدی وی را از حضور در استقلال فعلا منع می کنند و توصیه آنها این است که مجیدی زمانی باید به استقلال بازگردد که واقعا احساس نیاز به وی وجود داشته باشد. کاپیتان سابقی آبی ها نیز بیش از آنکه علاقه مند به بازگشت باشد، دوست دارد فعلا دوره های مربیگری را طی کرده و در آینده نه چندان دور، در قامت سرمربیگری به استقلال کمک کند. 
امیر قلعه نوئی همچنان در بین هواداران استقلال محبوب است. این محبوبیت را زمانی می شد فهمید که روی سکوهای آبی در دیدار تیم های استقلال و تراکتور درگیری هایی پیش آمد و حامیان قلعه نوئی اجازه شعار علیه وی را ندادند. البته این عده از هواداران حق هم داشتند چراکه قلعه نوئی تنها مردی است که در ادوار لیگ برتر توانسته استقلال را 3 بار قهرمان لیگ کند و به نوعی می توان گفت آبی پوشان تمام افتخارات خود را با قلعه نوئی کسب کرده اند. از سوی دیگر نیز تجربه نشان داده هر زمان که استقلال با مربیان دیگر اینچنین در باتلاق لیگ گرفتار شده، بازگشت امیر قلعه نوئی منجر به کسب موفقیت برای آبی ها شده است. حالا باید دید که استقلالی های پایتخت بار دیگر قلعه نوئی را در جایگاه سرمربیگری خود خواهند دید یا خیر. 
علیرضا منصوریان هم دیگر گزینه سرمربیگری آبی هاست که در سال های اخیر به یکی از آلترناتیوهای اصلی مربیان استقلال تبدیل شده است. منصوریان به قدری با تیم هایی که مربی آنها بوده خوب کار کرده که امروز استقلالی ها قانع شده اند او می تواند منجی آبی پوشان باشد. نمونه بارز این موفقیت ها نیز نفت تهران است. تیمی که با هدایت منصوریان همین چند هفته پیش بار دیگر راه قهرمانی را برای استقلال هموار کرد، اما این خود استقلالی ها بودند که قدر موقعیت به دست آمده را ندانستند. بنابراین می توان علی منصوریان را هم یکی از گزینه های سرمربیگری استقلال دانست. البته باید توجه داشت که در میان گزینه‌هایی که برای جایگزینی مظلومی مطرح شده، احتمال حضور علی‌ منصوریان و فرهاد مجیدی بیش از سایرین است. مخصوصا که قرارداد منصوریان با نفت بعد از پایان لیگ پانزدهم به اتمام رسیده و او می‌تواند بعد از دیدار هفته سی‌ام نفت با سایپا اردوی این تیم را ترک کند.
در این بین لازم به ذکر است گزینه جدید استقلال هرکسی که باشد مسلما با توجه به اختلافات به وجود آمده در هفته‌ پایانی لیگ و در اوج اعتراض‌ها به ناکامی‌های کادر قبلی، به این راحتی ها روی نیمکت آبی‌ جای بگیرد و طبعا این انتقال احتمالی باید بعد از پایان فینال جام حذفی و به منظور شوک دادن برای لیگ آینده انجام شود. البته برخی دیگر نیز معتقدند که همین حالا و پیش از فرارسیدن جام حذفی زمان تغییر سرمربی و شوک به تیم است. جالب است که این اتفاق در استقلال سابقه هم داشته و امیر قلعه‌نویی وقتی اولین‌بار بعد از ناصرخان حجازی روی نیمکت آبی نشست با فینال جام‌حذفی روبه‌رو شد و توانست با کسب این جام ورود قهرمانانه‌ای به این تیم داشته باشد. اما آیا جانشین بعدی پرویز مظلومی به اندازه قلعه نوئی آن سال به اندازه‌ای خوش‌اقبال خواهد بود که کارش را با قهرمانی آغاز کند؟ 
شاید مظلومی بماند!
راهکار دیگر آبی‌ها که به نظر فوتبالیتر و منطقی‌تر می‌رسد، حفظ مظلومی تا پایان فصل است. تیم پرویز مظلومی در طول لیگ پانزدهم عملکرد بدی نداشته و با وجود تمام فراز و نشیب‌هایی که تجربه کرده و بازیکنانی که به دلیل مصدومیت از دست داده توانسته هفته‌های متوالی در صدر جدول لیگ باقی بماند و در جام‌حذفی هم خودش را تا پای فینال بالا کشیده است. آنهایی که به دنبال برکنار شدن فوری مظلومی هستند، به خوبی می‌دانند که بعد از گذر کردن جوی که امروز حاکم بر سکوهای آبی است و کسب احتمالی جام‌حذفی و سهمیه آسیا توسط مظلومی دیگر نمی‌توان به این راحتی‌ها او را از صدر قدرت به زیر کشید ولی فینال جام‌حذفی و از دست رفتن آن می‌تواند در حکم تیر خلاصی باشد برای پرویزخانی که همین الان هم نزد هواداران استقلال به اندازه سابق محبوب نیست.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X