ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خطر افزایش عرضه در کمین اوپک

اوپک اعلام کرد بازار نفت با مازاد عرضه مواجه است و افزایش تولید برخی کشورهای عضو اوپک کاهش تولید سایر کشورهای تولید کننده را خنثی می کند.

رویترز در گزارشی نوشت: به دنبال لغو تحریم های ایران و شکست ابتکار روسیه و دیگر تولید کنندگان غیرعضو اوپک برای محدود کردن تولید در ماه گذشته میلادی، عرضه نفت اوپک در حال افزایش است.

اوپک تاکید کرده تولید این سازمان در ماه آوریل به ۳۲.۴۴ میلیون بشکه در روز رسیده که ۱۸۸ هزار بشکه در روز بیشتر از ماه مارس بوده است.

این بالاترین رقم دست کم از سال ۲۰۰۸ تاکنون است و مازاد عرضه همچنان پابرجاست و تولید نفت همچنان بالاست.

اوپک پیش بینی کرده است که ادامه افزایش عرضه نفت ممکن است بر قیمت ها تاثیر منفی بگذارد. قیمت نفت به رغم رسیدن به رقم ۴۷ دلار از رقم ۲۷ دلار و ۱۰ سنت ماه ژانویه، هنوز کمتر از ۵۰ درصد قیمت های ثبت شده در اواسط سال ۲۰۱۴ است.

تغییر استراتژی اوپک در سال ۲۰۱۴ و تصمیم این سازمان به دفاع از سهم خود از بازار به جای کاهش تولید و تقویت قیمت ها به کاهش بیشتر قیمت ها کمک کرده است.

کاهش قیمت نفت در حال آسیب زدن به تولید کنندگان غیر عضو اوپک است و شرکت های نفتی پروژه های اکتشافی خود را به تعویق انداخته یا لغو کرده اند.

براساس پیش بینی اوپک عرضه تولید کنندگان غیر عضو اوپک در سال ۲۰۱۶ به میزان ۷۴۰ هزار ربشکه در روز کاهش خواهد یافت و میزان افزایش تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری را ۱.۲۰ میلیون بشکه در روز پخواهد بود.

اوپک اعلام کرده که اگر این سازمان تولید خود را در سطح ماه آوریل ادامه دهد، به طور متوسط امسال بازار با روزانه ۹۵۰ هزار بشکه مازاد عرضه مواجه خواهد بود، این در حالی است که در پیش بینی قبلی این مازاد ۷۹۰ هزار بشکه برآورد شده بود.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X