امضای یادداشت تفاهم برای کمک به اشتغال زندانیان یزد

اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد با محوریت ایجاد فرصت‌های شغلی و کمک به اشتغال زندانیان و خانواده آنان، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، به‌منظور کاهش نابرابری‌های اجتماعی، اقتصادی، کاهش فقر، تبعیض و محرومیت با هدف استقرار عدالت، ثبات اجتماعی و اقتصادی، سازماندهی نظام خدمات حمایت‌های اجتماعی، انسجام و اثربخشی در برنامه آسیب‌های اجتماعی با محوریت ایجاد فرصت‌های شغلی و کمک به اشتغال زندانیان(به‌ویژه پس از آزادی) و خانواده آنان، تفاهم‌نامه همکاری فیمابین اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد منعقد شد.

این تفاهم‌نامه که فیمابین اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نمایندگی «محمدحسین ریاحی» و اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد به نمایندگی «موسی احمدی» منعقد شده است، اهدافی چون توانمندسازی مددجویان، ایجاد انگیزه، کمک به بازاجتماعی کردن مددجویان و کاهش بازگشت آنان به زندان و کمک به خانواده‌های آنان، فراهم کردن بستر کارآفرینی، خود اشتغالی و مشاغل خانگی، فراهم کردن شرایط شغلی و اشتغال به‌منظور رفع نیازهای معیشتی زندانیان و خانواده آنان را دنبال می‌کند.

«محمدحسین ریاحی» مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این مراسم گفت: مباحث نیازسنجی و استعداد‌یابی مشاغل به‌درستی شکل نگرفته است و باید با توجه به آمایش سرزمین در استان برنامه‌ریزی مناسب شود.

وی اظهار کرد: جرائم اغلب ریشه در آسیب‌های اجتماعی داشته و ما باید با فرصت‌شناسی در میان افراد زندانی، استعداد‌ها و نقاط قوت را شناخته و در مسیر درست قرار دهیم.

ریاحی خاطرنشان کرد: باید افزایش و انتقال مهارت را به زندانیان آموزش دهیم و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای می‌توانند در این زمینه همکاری موثری داشته باشند.

«موسی احمدی» مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد هم گفت: در زندان‌ها محکوم اصلی، خانواده زندانی است و مشکلات خانواده زندانیان همواره بیشتر از خود زندانیان است.

وی افزود: مردم و خیرین باید برای تغییر دیدگاه نسبت به زندانیان تلاش کنند تا با آموزش‌های لازم و ایجاد زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی بتوانیم افراد از همه جا مانده و رانده شده در جامعه را کمک و حمایت کنیم.

احمدی یادآور شد: باید زندان را به کانون آموزش و کارگاه مهارت تبدیل کنیم تا با برنامه‌ریزی کاربردی، توانمندی زندانیان شناخته و مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام

برچسب : اشتغال ، زندان ، يزد

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-استان ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضای یادداشت تفاهم برای کمک به اشتغال زندانیان یزد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-استان ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X