ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امضای یادداشت تفاهم برای کمک به اشتغال زندانیان یزد

اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد با محوریت ایجاد فرصت‌های شغلی و کمک به اشتغال زندانیان و خانواده آنان، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، به‌منظور کاهش نابرابری‌های اجتماعی، اقتصادی، کاهش فقر، تبعیض و محرومیت با هدف استقرار عدالت، ثبات اجتماعی و اقتصادی، سازماندهی نظام خدمات حمایت‌های اجتماعی، انسجام و اثربخشی در برنامه آسیب‌های اجتماعی با محوریت ایجاد فرصت‌های شغلی و کمک به اشتغال زندانیان(به‌ویژه پس از آزادی) و خانواده آنان، تفاهم‌نامه همکاری فیمابین اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد منعقد شد.

این تفاهم‌نامه که فیمابین اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نمایندگی «محمدحسین ریاحی» و اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد به نمایندگی «موسی احمدی» منعقد شده است، اهدافی چون توانمندسازی مددجویان، ایجاد انگیزه، کمک به بازاجتماعی کردن مددجویان و کاهش بازگشت آنان به زندان و کمک به خانواده‌های آنان، فراهم کردن بستر کارآفرینی، خود اشتغالی و مشاغل خانگی، فراهم کردن شرایط شغلی و اشتغال به‌منظور رفع نیازهای معیشتی زندانیان و خانواده آنان را دنبال می‌کند.

«محمدحسین ریاحی» مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این مراسم گفت: مباحث نیازسنجی و استعداد‌یابی مشاغل به‌درستی شکل نگرفته است و باید با توجه به آمایش سرزمین در استان برنامه‌ریزی مناسب شود.

وی اظهار کرد: جرائم اغلب ریشه در آسیب‌های اجتماعی داشته و ما باید با فرصت‌شناسی در میان افراد زندانی، استعداد‌ها و نقاط قوت را شناخته و در مسیر درست قرار دهیم.

ریاحی خاطرنشان کرد: باید افزایش و انتقال مهارت را به زندانیان آموزش دهیم و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای می‌توانند در این زمینه همکاری موثری داشته باشند.

«موسی احمدی» مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد هم گفت: در زندان‌ها محکوم اصلی، خانواده زندانی است و مشکلات خانواده زندانیان همواره بیشتر از خود زندانیان است.

وی افزود: مردم و خیرین باید برای تغییر دیدگاه نسبت به زندانیان تلاش کنند تا با آموزش‌های لازم و ایجاد زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی بتوانیم افراد از همه جا مانده و رانده شده در جامعه را کمک و حمایت کنیم.

احمدی یادآور شد: باید زندان را به کانون آموزش و کارگاه مهارت تبدیل کنیم تا با برنامه‌ریزی کاربردی، توانمندی زندانیان شناخته و مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام

برچسب : اشتغال ، زندان ، يزد

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-استان ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-استان ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X