ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۵۰ درصد سرمایه سلامت را بیمارستان‌ها می‌بلعند

۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۳:۱۶ - کد خبر: 182725 ۵۰ درصد سرمایه سلامت را بیمارستان‌ها می‌بلعند

سلامت نیوز:معاون درمان وزیر بهداشت، گفت: از مجموع هزینه‌هایی که در سلامت می‌شود، ۳۰ تا ۵۰ درصد آن به هزینه‌های بیمارستان تعلق دارد، این درحالی است که ۸۷ بیمارستان بالای ۵۰ سال داریم و شاخص تخت استاندارد نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمد آقاجانی در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت، گفت: مجموعه هزینه‌های سلامت در دنیا 6 هزار و 800 میلیارد دلار است که 5 هزار و 500 میلیارد آن از نفت و مخابرات است که صرف سلامت می‌شود. در ایران هم وضعیت مشابه است.

وی ادامه داد: از مجموع هزینه‌های سلامت 30 تا 50 درصد به هزینه‌های بیمارستانی تعلق دارد و شاخص تخت 1.6 به‌ازای هر هزار نفر است.

آقاجانی افزود: در کشور 87 بیمارستان بالای 50 سال داریم که بازسازی آنها را شروع کردیم، اما نیازمند منابع مالی جدید هستیم.

معاون درمان وزیر بهداشت، در مورد پیشرفت فیزیکی بیمارستان‌ها گفت: 241 بیمارستان با 40 هزار تخت در حال ساخت است که 152 بیمارستان با 28 هزار تخت، پیشرفت 50 درصدی داشته است.

آقاجانی ادامه داد: بر اساس شاخص استاندارد تعریف‌شده باید شاخص تخت به جمعیت 2.7 به‌ازای هر هزار نفر باشد، بنابراین با سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی ما به 100 هزار تخت نیاز داریم.

وی در زمینه آزمایشگاه‌ها گفت: با مشارکت اقتصادی در ساخت آزمایشگاه‌های تشخیصی بهبود دسترسی مردم به خدمات با‌کیفیت، ایجاد آزمایشگاه‌های بزرگ و دارای سیستم‌های مکانیزه، روزآمدی خدمات و کاهش هزینه تمام‌شده را شاهد خواهیم بود.

معاون درمان وزیر بهداشت، گفت: در مورد مراکز تصویربرداری نیز در 570 بیمارستان دولتی، 565 دستگاه تصویربرداری برای تکمیل زنجیره خدمات نیاز است و برنامه وزارت بهداشت برای تکمیل این زنجیره، خرید خدمات تصویربرداری از بخش خصوصی به‌جای خرید دستگاه است.

وی در حوزه خدمات دیالیز گفت: افزایش دسترسی به خدمات،‌ ارتقای آن، ایجاد اپراتور بزرگ، توسعه هزار و 500 تخت و ماشین دیالیز و جایگزینی هزار و 400 دستگاه فرسوده جزو سیاست‌های محوری است.

معاون درمان وزیر بهداشت، در حوزه سرطان گفت: توسعه خدمات، تجهیزات و نیروی انسانی، دسترسی عادلانه به خدمات و بهبود کیفیت زندگی بیماران، دنبال می‌شود.

آقاجانی گفت: آمایش ملی سرطان در وزارت بهداشت تدوین شده که هدف آن دسترسی عادلانه به خدمات است.

وی گفت: مراکز سرطان در 3 تیپ 1، 2 و 3 ایجاد می‌شود و تیپ 1، 52 مرکز شیمی‌درمانی و 131 مرکز تشخیص و غربالگری سرپایی ایجاد می‌شود، در تیپ 2، 37 مرکز تخصصی شیمی‌درمانی، رادیوتراپی و جراحی و در تیپ 3، در 14 قطب کشور 14 مرکز فوق تخصصی، تومورتراپی و رادیوتراپی پیشرفته ایجاد می‌شود که این مراکز به شکل زنجیره‌ای عمل می‌کنند و از سطوح پایین به بالا بیمار را ارجاع می‌دهند.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت سلامت نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده