ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دولت در کاهش آسیب‌های اجتماعی بر ظرفیت زنان تکیه دارد

به گزارش خبرنگار مهر، شهیندخت مولاوردی پیش از ظهر شنبه در هشتمین نشست آموزشی منطقه ای سازمان های مردم نهاد زنان و خانواده در اراک، اظهار داشت: دولت در حال حاضر با طیف مختلف و متعددی از آسیب های اجتماعی روبرو است و در این مسیر برنامه دولت بهره گیری از سازمان های مردم نهاد و توان مردمی است.

وی افزود: زنان به عنوان قشری تاثیرگذار و نیمی از اجتماع در این مسیر نقش مهمی ایفا می کنند و در حفظ و انسجام نهاد خانواده و کاهش بروز آسیب های اجتماعی بسیار تاثیرگذار هستند.

مولاوردی گفت: دولت تلاش دارد تا با بهره گیری از توانمندی زنان، در رفع مسائل و آسیب های اجتماعی موفق عمل کند و از سوی دیگر توانمندی فکری و مهارتی و عزت نفس را در زنان جامعه افزایش دهد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: افزایش حضور مردم در عرصه های مختلف فرهنگ عمومی و سرمایه اجتماعی را ارتقا می دهد و زمینه حضور مردم و سازمان های مردم نهاد را در امور مربوط به جامعه فراهم می کند که رشد و بالندگی به همراه دارد.

وی بیان داشت: مشارکت مردم در امور مختلف اجتماعی سبب ایجاد اعتماد عمومی به دولت می شود و بستر تعامل و همکاری بیشتر را فراهم می کند.

مولاوردی خاطرنشان ساخت: یکی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند نیز همین مشارکت مردم در امور است و سازمان های مردم نهاد در این حوزه نقش موثری ایفا می کنند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر لزوم برنامه ریزی های بلندمدت و آینده نگرانه اظهار داشت: راهبردهای بلندمدت باید جایگزین راهکارهای مقطعی و کوتاه مدت شوند و برای گذر از شرایط اجتماعی و اقتصادی فعلی نیاز به همت جهادی و تلاش دوچندان از سوی آحاد جامعه داریم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده