ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سفر وزیر امور خارجه ایران به فنلاند فنلاندی‌ها شاهنامه می‌خوانند

به گزارش خبرنگار مهر، هری کمراینن ظهر شنبه در حاشیه دیدار با نمایندگان بخش خصوصی لرستان به آن ها قول داد زمینه ارتباط بین بخش خصوصی فنلاند و لرستان را فراهم آورد و به خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه مشکلات هسته ای ایران از سه ماه پیش حل و فصل شده است در این مدت سعی خود را برای ارتباط با ایران انجام داده ایم.

وی با اشاره به اینکه طی یکسال و نیم گذشته حدود ۲۰۰ نفر از اقتصاددانان فنلاند به منظور سرمایه گذاری از ایران بازدید کرده اند، افزود: وزیر امور خارجه فنلاند نیز با ایران دیدار کرده و قدم هایی در خصوص سرمایه گذاری در این کشور برداشته است.

سفیر کشور فنلاند در ایران یادآور شد: سال گذشته نیز هیئت بیش از ۱۰۰ نفره به ایران سفر کردند و وزیر راه و ترابری، وزیر کشاورزی و محیط زیست فنلاند نیز با هیئت هایی بلند پایه به ایران سفر کرده و در نهایت هیئتی از پارلمان مجلس فنلاند به ایران سفر کردند.

کمراینن با اشاره به اینکه در راستای سفرهای صورت گرفته درهایی درخصوص ارتباطات پارلمانی، کشاورزی و اقتصادی بین ایران و فنلاند باز شد، اضافه کرد: کتاب شاهنامه اخیرا به زبان فنلاندی ترجمه شده و پنجره ای به روی مبادلات فرهنگی بین دو کشور نیز گشوده شده است و مردم فنلاند برای اولین بار می توانند شاهنامه را بخوانند.

وی با بیان اینکه بانک های فنلاندی مطلع شده اند برای برقراری ارتباط بانکی با ایران باید آماده باشند، عنوان کرد: بزرگترین بانک فنلاندی روی مشکلات بانکی که با ایران وجود دارد در حال کار کردن است.

سفیر کشور فنلاند در ایران با اشاره به اینکه بانک های فنلاندی در لیست شفاف ترین بانک هایی که با ایران ارتباط داشته اند قرار دارند، افزود: بانک های فنلاند باید همتاهای خود را در ایران شناخته تا بتوانند مبادلات بانکی را انجام دهند.

کمرانین ادامه داد: برای انتقال پول و کارهای بانکی بین ایران و فنلاند باید مشخص شود چه میزان زمان نیاز است که این موضوع در سطح بالاتر کشوری و از طریق وزیر امورخارجه ایران انجام خواهد شد که ایشان در ماه می در فنلاند سخنرانی خواهد داشت و شرکت های تجاری همراه ایشان از فنلاند دیدار می کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده