ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حفاظت از محیط زیست به فرهنگ عمومی تبدیل شود

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی صبح شنبه در پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز که همزمان با سراسر کشور در استان قزوین در محل فرهنگسرای بانو برگزار شد اظهار کرد: بین محیط زیست و زندگی سالم یک رابطه مستقیم و متقابل وجود دارد و توجه به حفظ محیط زیست با هدف سالم ماندن محل زندگی انسان و سایر جانداران بایستی به یک فرهنگ تبدیل شود تا یک محیط زیست سالم را به آیندگان بسپاریم.

وی بر ضرورت تدوین برنامه هایی با هدف جلوگیری از گسترش بیابانزایی و صرفه جویی در مصرف منابع آبی تاکید کرد و افزود: در حال حاضر ۸۰۰ میلیون متر مکعب از منابع آبی استان منفی است و صرفه جویی در این امر یک مساله ضروری است و جلوگیری از گسترش بیابانزایی نیز یک مسئله مهمی است که با تدوین برنامه ریزی های کارشناسی بایستی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار قزوین تصریح کرد: دراستان قزوین یک برنامه اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی در حال تدوین است و بایستی با هدف ارتقای منطقه به این امر مهم پیگیری و دنبال شود.

همتی بیان کرد: مدیریت پسماند و پساب در راستای حفظ محیط زیست به عنوان مواردی که عدم برنامه ریزی در کنترل آن به محیط زیست خدشه وارد می سازد، در استان مدتی است که پیگیری و اجرایی شده است.

نماینده عالی دولت در استان برنامه ریزی و مدیریت در راستای حفظ محیط زیست را یک امر فرابخشی اعلام کرد و افزود: حفظ محیط زیست به یک دستگاه خاصی مربوط نمی شود و مشارکت تمامی دستگاه های دولتی و مردمی را می طلبد.

وی ادامه داد: در استان برای هر اقدام توسعه ای و اجرای پروژه ها ایستی یک پیوست محیط زیست تدوین شود زیرا زندگی شهری و فعالیت صنایع  برای زندگی بشری همواره ایجاد آلودگی روزانه و مستمر دارد.

استاندار قزوین بر ضرورت همراهی و مشارک مردم در حفظ محیط زیست تاکید کرد و ادامه داد: این امر مهم و جدی نیاز به مشارکت مردم دارد و حتی کاشت یک درخت نیز به جلوگیری از آلودگی محیط زیست کمک می کند.

همتی ادامه داد: برای حفظ باغستان های موجود و جلوگیری از دست درازی وسیع به این مکان ها جلسات مستمری تشکیل و  برنامه ریزی کارشناسی تدوین شده است.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X