ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۵۴ میلیارد تومان به مکانیزاسیون کشاورزی گلستان اختصاص یافت

عیدمحمد فاروغی در رابطه با ارتقای وضعیت مکانیزاسیون استان گلستان به خبرنگار مهر گفت: در راستای ارتقای وضعیت مکانیزاسیون استان مبلغ ۵۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به استان گلستان تعلق گرفت.

فاروغی افزود: در راستای تقویت مکانیزاسیون الویت اول بحث کمباین ها و نوسازی آنهاست و بحث بعدی مربوط به سم پاش ها و نوسازی آنهاست.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه عمدتا سم پاش ها قدیمی هستند و درصد خطای آنها بالا است؛ سعی شده سمپاش ها به عنوان یکی از ادواتی که در کیفیت و کاربرد صحیح سموم استفاده می شود با نوسازی دنبال شده و در سال جاری جزو الویت هاست.

رئیس اداره فناوری و مکانیزه کشاورزی استان گلستان با بیان اینکه الویت ما در امر کاشت استفاده از فناوری و تکنولوژی نوین است، اظهار کرد: بحث بعدی که در خط جدید اعتباری در پیش است بحث ارتقای وضعیت مکانیزاسیون در تمامی زیربخش های زراعت، باغبانی، دام، طیور، آبزیان و حتی جنگل و مرتع است.

فاروغی افزود: هرچقدر بحث مکانیزاسیون در این زیربخش ها تقویت شود باعث می شود علاقه مندی بهره برداران در این زمینه افزایش پیدا کند و سعی شده در این مسیر در بحث ادوات و ماشین های نوین طرح حمایتی در قالب کمک های بلاعوض داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برخی از اقلام مورد حمایت در ادوات نوین تا ۳۰  درصد کمک بلاعوض در مقابل کل قیمت کالاخواهد بود، یعنی اگر کالایی ۱۰۰ میلیون تومان قیمت آن باشد غریب به ۳۰ میلیون آن کمک بلاعوض در اختیار متقاضی واجد شرایط قرار خواهدگرفت.

رئیس اداره فناوری و مکانیزه کشاورزی استان گلستان اظهار کرد: کمک های فنی و اعتباری که در سه خط اعتباری گذشته به استان ابلاغ شده و همچنین آورده شخصی که متقاضیان داشته اند بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان است که با این رقم در سطح استان گلستان در بخش سرمایه گذاری کاربزرگی انجام شده است.

فاروغی تصریح کرد: در کنار این سرمایه گاری بیش از سه هزار دستگاه تراکتور، ۴۹ دستگاه انواع کمباین و بیش از هزار دستگاه انواع دنباله بند با نگاه ماشین های توسعه ای وارد استان شده است که در بخش مکانیزاسیون ۱۴ شهرستان انجام می شود.

وی گفت: افرادی که متقاضی حمایت کمک های بلاعوض هستند  می توانند تقاضاهای خود را به مدیریت های جهادکشاورزی و مراکز خدمات جهادکشاورزی ارائه کنند.

رئیس اداره فناوری و مکانیزه کشاورزی استان گلستان افزود: مدارک مورد نیاز عمدتا کپی شناسنامه و کارت ملی، کپی دفترچه های کشاورزی و کپی شناسنامه ماشین آلات کشاورزی است که  باید ارائه شود و درخواست ثبت در سامانه انجام شود.

فاروغی در ادامه گفت: از طریق مدیریت جهاد دانشگاهی و بعد از برگزاری کارگروه مشترک بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی و بعد از بررسی و تایید برای دریافت تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی می شوند.

وی تصریح کرد: تسهیلات بازپرداخت  در بحث ماشین های سبک پنج ساله و ماشین آلات سنگین که عمدتا وارداتی هستند مانند کمباین و تراکتور هفت ساله است.

رئیس اداره فناوری و مکانیزه کشاورزی استان گلستان کارمزد تسهیلات را ۱۸ درصد ذکر کرد و گفت: ۸۰ درصد مبلغ کل قیمت ادوات تسهیلات پرداخت می شود و ۲۰ درصد هم سهم آورده متقاضی خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده