ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایستگاه راه آهن بی کیفیت باید جابه‌جا شود

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به مشکلات وساختار نامناسب راه آهن فعلی گفت : مسلما ساکنین مناطقی که راه آهن از مناطق مسکونی آنان عبور می کند از این گسست راضی نیستند.

تشکری هاشمی افزود: مسلما ساکنین این مناطق ازآلودگی دود دیزل ها ناراضی بوده و خواستار شرایط بهتر اجتماعی و زیست محیطی هستند.

وی با تاکید برنارضایتی مردم از شرایط فعلی راه آهن افزود: آیا زمانی که مسافری از ایستگاه راه آهن پیاده شده و با مشقت زیاد به دنبال وسسله نقلیه عمومی حرکت می کند، شرایط ما ایده ال است یا زمانی که قطارهای ما زیر زمین تجمیع شده و مسافر را در فرایند حمل ونقل پاک به ایستگاه مترو می رساند؟

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مردم از دسترسی کم ،آلودگی محیط زیستی وصوتی به واسطه شرایط نامناسب ایستگاه راه آهن رنج می برند .

تشکری هاشمی با اشاره به گزینه های رو به رو برای حل این مشکل گفت :یا باید بپذیریم راه آهن به مناطق دور دست تری که به زندگی مردم آسیبی وارد نکند؛برود یا راه آهن فعلی ارتقا کیفیت داده و آن را در زیرزمین با شبکه بزرگ مترو تهران تجمیع کنیم.

وی با اشاره به نظرات گوناگون درباره جابه جایی راه آهن گفت :به نظرم این نوع نگاه به مسئله حمل و نقل سلیقه ای نیست بلکه تجربه های مشابهی زیادی در دنیا وجود دارد که ما را در این زمینه راهنمایی می کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران  با اشاره به این تجربیات مشترک گفت :درهمه جای دنیا با ارتقای تکنولوژی و شبکه یکپارچه راه آهن با مترو را ساماندهی کرده و با طراحی ایستگاه هایی مشترک که مترو و خطوط برون شهری با یکدیگر تقاطع دارند ،شرایط ایده آلی برای شهروندان خود فراهم کردند.

تشکری هاشمی با اشاره به عمر ۱۵۰ ساله قطارها در دنیا گفت :باوجود هزاران تجربه مشترک در دنیا ما نباید به دنبال کشفیات جدیدی در این حوزه باشیم و باید بهره گیری از نظرات علمی حمل و نقلی و تجربه های مشابه مشکلات خود را حل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اگر در شرایط فعلی کیفیت راه آهن تهران ارتقا پیدا نکند و آلودگی محیط زیستی و صوتی ناشی از راه آهن وجود داشته باشد قطعا جابه جایی ایستگاه راه آهن به همراه دسترسی همزمان به شبکه مترو،گزینه بهتری است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده