شناسايی پلاك‌های محدوده خطرآفرين گسل‌های پايتخت در آينده نزديك

به گزارش خبرگزاری مهر، اقبال شاكری با بيان اينكه در نظر داريم ساخت و ساز در اين پهنه‌هاي خطرآفرين توسط دستورالعملي كه از سوي سازمان مديريت بحران براي ساخت و ساز در پهنه خطرآفرين گسلي مشخص مي‌شود صورت گيرد، تصريح كرد: در آخرين جلسه اي كه در مركز تحقيقات مسكن با حضور مسئولان مركز و روساي سازمان‌هاي زمين‌شناسي و مديريت بحران و رئيس مركز پژوهش‌هاي زلزله و كارشناسان مربوطه و عضو هيات مديره سازمان نظام مهندسي برگزار شد، تصميمات خوبي در زمينه شناسايي پهنه‌هاي گسلي تهران گرفته شد.

وي با تاكيد بر اينكه در تلاشيم تا دو هفته ديگر مطالعات و اطلاعاتي كه سازمان مديريت بحران شهر تهران تهيه كرده است، توسط سازمان زمين‌شناسي مورد بررسي قرار بگيرد و قسمت‌هايي كه قابل تائيد است تعيين و به كارگروه فني ارائه شود، افزود: در نظر داريم اين دستورالعمل‌ها در آينده نزديك به معاونت شهرسازي شهرداري تهران ابلاغ شود تا در طرح تفصيلي شهر تهران گنجانده شوند.

شاكري ادامه داد: همچنين در نظر داريم قسمت‌هايي از اين دستورالعمل جديد كه از منظر كارشناسان كميته فني سازمان زمين‌شناسي نيازمند بررسي مجدد و تدقيق هستند را مشخص كنيم تا بر اساس زمان‌بندي مشخص توسط سازمان مديريت بحران و زمين‌شناسي با دقت بررسي شوند.

رئيس كميته عمران شوراي شهر تهران با اعلام اينكه اين دستورالعمل پيوست لايه پهنه‌هاي گسلي طرح تفصيلي شهر تهران مي‌شود تا ساخت و ساز مطابق دستورالعمل‌هاي جديد انجام شود، ابراز اميدواري كرد تا در نيمه نخست سال جاري اقدامات كلی شناخت و تدقيق پهنه‌هاي گسلي پايتخت به اتمام برسد. 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسايی پلاك‌های محدوده خطرآفرين گسل‌های پايتخت در آينده نزديك» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X