ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شناسايی پلاك‌های محدوده خطرآفرين گسل‌های پايتخت در آينده نزديك

به گزارش خبرگزاری مهر، اقبال شاكری با بيان اينكه در نظر داريم ساخت و ساز در اين پهنه‌هاي خطرآفرين توسط دستورالعملي كه از سوي سازمان مديريت بحران براي ساخت و ساز در پهنه خطرآفرين گسلي مشخص مي‌شود صورت گيرد، تصريح كرد: در آخرين جلسه اي كه در مركز تحقيقات مسكن با حضور مسئولان مركز و روساي سازمان‌هاي زمين‌شناسي و مديريت بحران و رئيس مركز پژوهش‌هاي زلزله و كارشناسان مربوطه و عضو هيات مديره سازمان نظام مهندسي برگزار شد، تصميمات خوبي در زمينه شناسايي پهنه‌هاي گسلي تهران گرفته شد.

وي با تاكيد بر اينكه در تلاشيم تا دو هفته ديگر مطالعات و اطلاعاتي كه سازمان مديريت بحران شهر تهران تهيه كرده است، توسط سازمان زمين‌شناسي مورد بررسي قرار بگيرد و قسمت‌هايي كه قابل تائيد است تعيين و به كارگروه فني ارائه شود، افزود: در نظر داريم اين دستورالعمل‌ها در آينده نزديك به معاونت شهرسازي شهرداري تهران ابلاغ شود تا در طرح تفصيلي شهر تهران گنجانده شوند.

شاكري ادامه داد: همچنين در نظر داريم قسمت‌هايي از اين دستورالعمل جديد كه از منظر كارشناسان كميته فني سازمان زمين‌شناسي نيازمند بررسي مجدد و تدقيق هستند را مشخص كنيم تا بر اساس زمان‌بندي مشخص توسط سازمان مديريت بحران و زمين‌شناسي با دقت بررسي شوند.

رئيس كميته عمران شوراي شهر تهران با اعلام اينكه اين دستورالعمل پيوست لايه پهنه‌هاي گسلي طرح تفصيلي شهر تهران مي‌شود تا ساخت و ساز مطابق دستورالعمل‌هاي جديد انجام شود، ابراز اميدواري كرد تا در نيمه نخست سال جاري اقدامات كلی شناخت و تدقيق پهنه‌هاي گسلي پايتخت به اتمام برسد. 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده