ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سامانه بانک اطلاعاتی بانوان خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود

مژگان شریفی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به راه‌اندازی سامانه بانک اطلاعاتی بانوان استان گفت: راه‌اندازی سامانه بانک اطلاعاتی جامع در دستور کار است و امیدواریم این سامانه نهایی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مژگان شریفی ظهر امروز در کمیته تخصصی اشتغال در حوزه زنان و خانواده استان اظهار داشت: برای راه اندازی مرکز توانمندسازی بانوان که در خوسف افتتاح شده بالغ بر 150 میلیون ریال اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به مصوبات این طرح افزود: همچنین برنامه آموزشی برای بیش از 50 نفر از زنان سرپرست و بد سرپرست خانوار از مصوبات این طرح است که آموزش‌هایی در زمینه‌های قالیبافی، گلین بافی و غیره به افراد داده می‌شود.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در خراسان جنوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی و توسعه کارآفرین و اشتغال برنامه‌های خوبی در زمینه همدلی دولت و ملت انجام شده است.

شریفی با بیان اینکه مرکز توانمندسازی زنان بشرویه نیز بعد از ماه رمضان افتتاح می‌شود، تصریح کرد: این دومین مرکز توانمندسازی زنان در خراسان جنوبی است و همچنین این مرکز در سال 95 در شهرستان قاین نیز اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به هدف از تشکیل کمیته اشتغال اظهار داشت: هدف از تشکیل این کمیته افزایش توانمندسازی زنان در حوزه‌های کارآفرینی است و همچنین در این کمیته توانمندسازی خانواده را محور کار قرار دادیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی جامع در دستور کار است و امیدواریم این سامانه نهایی شود.

شریفی یادآور شد: در سال گذشته خراسان جنوبی در بحث صندوق‌های خرد زنان روستایی توانمند بوده است و محور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز از برنامه‌های اقتصادی بوده است.

وی با اشاره به میزان جمعیت استان افزود: 50 درصد از جمعیت استان را مردان و 49.7 درصد را زنان تشکیل می‌دهند و جمعیت زنان شهری 56 درصد و جمعیت زنان روستایی 44 درصد است و همچنین 45 درصد دانشجویان دختر هستند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نرخ اشتغال در استان 92.6 درصد است بیان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی نیز 17.1 درصد است و یکی از دغدغه‌های استان زنان سرپرست خانوار هستند.

شریفی تصریح کرد: در خراسان جنوبی 72.2 درصد اشتغال زنان وجود دارد و همچنین تعداد 37 سازمان‌های مردم نهاد فعال در خراسان جنوبی وجود دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X