ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغازهفدهمین دوره مسابقات مهارت درالبرز

حسن عزیزی روز شنبه درگفت وگو باخبرنگارایرنا افزود: دراین مسابقه ها 748نفر در37رشته حضور دارند.
وی اضافه کرد: ازمجموع شرکت کنندگان 483نفر در کرج ، 123نفردر نظرآباد ، 117نفر اشتهارد و 25 نفر درشهرستان ساوجبلاغ به رقابت می پردازند.
عزیزی گفت: این مسابقه ها در رشته‌های ساخت و تولید، مکاترونیک، طراحی مهندسی مکانیک، ، فناوری اطلاعات (راهکارهای نرم افزاری برای تجارت)، جوشکاری، کاشی کاری دیوار و کف، صافکاری خودرو، لوله کشی و گرمایشی، الکترونیک، طراحی وب، آجرچینی و کنترل صنعتی است .
وی ، رباتیک، کابینت سازی، اتصالات چوبی، جواهر سازی، گل آرایی، خیاطی، قنادی، فناوری اتومبیل، نقاشی خودرو، طراحی فضای سبز، تبرید و تهویه، فناوری اطلاعات، فناوری طراحی گرافیک، تاسیسات الکتریکی، آکواترونیک، کار با صفحات فلزی و آشپزی رااز دیگر رشته های این مسابقه ها ذکرکرد.
وی افزود: این مسابقه ها درقالب سه مرحله شهرستانی ، استانی و کشوری است که برندگان مرحله شهرستانی به مسابقه های استانی که هفتم و هشتم مرداد ماه جاری در استان البرز برگزارمی شود شرکت خواهند کرد.
عزیزی خاطرنشان کرد: برندگان مرحله استانی نیز به مرحله کشوری که نیمه دوم مهرماه سال جاری شرکت می کنند.
وی درخصوص مکان برگزاری مسابقه های کشوری گفت : درچند سال اخیر این مسابقه ها دراستان البرز برگزارشده که امیدواریم امسال هم دراین استان برگزارشود.
عزیزی افزود :برگزیدگان نهایی هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوهای آماده سازی و گزینش نهایی درچند رشته منتخب به چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت که در سال 2017 در ابوظبی برگزار می شود، اعزام خواهند شد.
وی یادآورشد :هدف از برگزاری این مسابقه ها را ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش‌های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه اقتصاد به عموم مردم و جلب نظر مسئولان، بنگاه‌های اقتصادی، صنایع و صنوف برای مشارکت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور و ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای کشور تا سطح مهارت‌های جهانی است .
وی همچنین شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و برنامه‌ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت از دیگر اهداف برگزاری مسابقات مهارت ذکرکرد.
2098/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده