آغازهفدهمین دوره مسابقات مهارت درالبرز

حسن عزیزی روز شنبه درگفت وگو باخبرنگارایرنا افزود: دراین مسابقه ها 748نفر در37رشته حضور دارند.
وی اضافه کرد: ازمجموع شرکت کنندگان 483نفر در کرج ، 123نفردر نظرآباد ، 117نفر اشتهارد و 25 نفر درشهرستان ساوجبلاغ به رقابت می پردازند.
عزیزی گفت: این مسابقه ها در رشته‌های ساخت و تولید، مکاترونیک، طراحی مهندسی مکانیک، ، فناوری اطلاعات (راهکارهای نرم افزاری برای تجارت)، جوشکاری، کاشی کاری دیوار و کف، صافکاری خودرو، لوله کشی و گرمایشی، الکترونیک، طراحی وب، آجرچینی و کنترل صنعتی است .
وی ، رباتیک، کابینت سازی، اتصالات چوبی، جواهر سازی، گل آرایی، خیاطی، قنادی، فناوری اتومبیل، نقاشی خودرو، طراحی فضای سبز، تبرید و تهویه، فناوری اطلاعات، فناوری طراحی گرافیک، تاسیسات الکتریکی، آکواترونیک، کار با صفحات فلزی و آشپزی رااز دیگر رشته های این مسابقه ها ذکرکرد.
وی افزود: این مسابقه ها درقالب سه مرحله شهرستانی ، استانی و کشوری است که برندگان مرحله شهرستانی به مسابقه های استانی که هفتم و هشتم مرداد ماه جاری در استان البرز برگزارمی شود شرکت خواهند کرد.
عزیزی خاطرنشان کرد: برندگان مرحله استانی نیز به مرحله کشوری که نیمه دوم مهرماه سال جاری شرکت می کنند.
وی درخصوص مکان برگزاری مسابقه های کشوری گفت : درچند سال اخیر این مسابقه ها دراستان البرز برگزارشده که امیدواریم امسال هم دراین استان برگزارشود.
عزیزی افزود :برگزیدگان نهایی هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوهای آماده سازی و گزینش نهایی درچند رشته منتخب به چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت که در سال 2017 در ابوظبی برگزار می شود، اعزام خواهند شد.
وی یادآورشد :هدف از برگزاری این مسابقه ها را ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش‌های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه اقتصاد به عموم مردم و جلب نظر مسئولان، بنگاه‌های اقتصادی، صنایع و صنوف برای مشارکت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور و ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای کشور تا سطح مهارت‌های جهانی است .
وی همچنین شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و برنامه‌ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت از دیگر اهداف برگزاری مسابقات مهارت ذکرکرد.
2098/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغازهفدهمین دوره مسابقات مهارت درالبرز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X