ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تیغه های ایزولاتورسوییچ های فشارقوی 63 کیلوولت درفولاد مبارکه بومی سازی شد

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی فولاد مبارکه، علیرضا استکی با اشاره به اهمیت هوشمندسازی شبکه های بهم پیوسته توزیع انرژی الکتریکی گفت: امروزه پست های فشار قوی در شبکه های توزیع انرژی الکتریکی نقش کلیدی را بعهده دارند و توزیع بهینه انرژی و انجام مانورهای بهره برداری قطع و وصل و انجام تعمیرات شبکه، بدون حضور این سوییچ گیرها غیر ممکن است.
وی افزود: شبکه های بهم پیوسته توزیع انرژی الکتریکی به دلیل نیاز روزافزون بشر از حد پایداری فراتر رفته و به مرز هوشمندسازی پا نهاده است به طوری که ادامه حیات انسان بدون حضور انرژی الکتریکی در عمل غیرممکن است.
استکی افزود: کلیدهای قطع ولتاژ که به سکسیونر و یا ایزولاتور سوییچ Disconnector Switch معروف هستند، یکی از ارکان و تجهیزات اصلی پست های فشارقوی است که با توجه به نوع پست های فشارقوی نصب شده در صنایع فولاد که از نوع داخلی یا INDOOR CONVENTIONAL هستند.
وی گفت: تجهیز سکسیونر های 63 کیلوولت با جریان نامی 2هزار 500 آمپر و قدرت اتصال کوتاه 31.5 کیلوآمپر است که هم اکنون در داخل کشور تولید نمی شود و حداقل زمان لازم برای تأمین این تجهیز از شرکت های اروپایی بیش از هشت ماه است.
استکی هزینه خرید تیغه های مذکور را از شرکت های ایتالیایی و یا آلمانی برای هر واحد بیش از 360 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این هزینه در طرح بومی سازی شده نزدیک به 140 میلیون ریال است که در صورت حمایت های بیشتر قابل تولید و بومی سازی به صورت کامل و تولید انبوه است.
مدیر اجرای پروژه های انرژی و سیالات فولاد مبارکه ، عدم تأمین به موقع این تجهیزات را خسارت بار خواند و افزود: در حقیقت راه اندازی کوره های هفتم و هشتم فولادسازی و ترانس هشتم پست 400 کیلوولت که در دی ماه سال گذشته توسط مدیرعامل فولاد مبارکه در مدار قرار گرفت بدون این تجهیزات غیر ممکن بود و در غیر این صورت خسارتی بالغ بر 110 میلیارد ریال به شرکت تحمیل می کرد.
وی افزود: با توجه به بروز مشکل در تأمین به موقع سکسیونرهای شبکه توزیع برق 63 کیلوولت در طرح توسعه 7.2 میلیون تن و لزوم تأمین به موقع سکسیونر و یا در شرایط سخت, تعویض تیغه های اصلی سکسیونر از اهمیت خاصی جهت راه اندازی توسعه کوره های 7 و 8 برخوردار گردید که با همکاری چند شرکت تولیدی داخلی و انجام مهندسی های لازم ، آنالیز متریال و مراحل آبکاری نقره کنتاکت های ثابت و متحرک، تیغه های سکسیونر ظرف مدت سه ماه در چند مرحله و با توجه به پیچیدگی های ابعادی و حساسیت های الکتریکی در چهار شرکت آماده و ساخته شد که پس از طی موفق عملیات تست های آزمون تحمل اتصال کوتاه، جریان نامی و پایداری حرارتی در مدار قرار گرفت و هم اکنون مدت 6 ماه از زمان بهره برداری تعداد 6 دستگاه از آن می گذرد.
فولاد مبارکه بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است.
این مجتمع فولادی با سهم بیش از 50 درصدی در تولید فولاد کشور دارای ارزش فعلی 200 هزار میلیارد ریال است.
شرکت فولاد مبارکه با داشتن حدود 12 میلیون تُن ظرفیت آهن اسفنجی بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می شود.
مجتمع فولاد مبارکه واقع در 75 کیلومتری جنوب غرب اصفهان دارای 35 کیلومتر مربع وسعت و 17 کیلومترمربع سالن تولید است.
7150/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X