ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش قیمت نان پذیرفته شد؟

کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان ابلاغ کرد: با توجه به سقف قیمت تعیین شده برای نان های آزاد در استان های مختلف و کاهش قیمت گندم مصارف آزاد نسبت به دوره قبل، افزایش قیمت نان و سایر تولیدات صنف و صنعت پذیرفته نیست. بخش اقتصاد تبیان نان

در ماه های گذشته با توجه به اعلام ممنوعیت واردات گندم،  قیمت آرد خبازی های آزادپز در بازار کمی افزایش یافت و با توجه به اینکه نانوایان در سال 95 نیز افزایش قیمتی براساس تورم سال جاری نداشتند، زمینه افزایش قیمت این محصول را در برخی از واحدها فراهم کرد.
در واکنش به این امر، حسن عباسی معروفان در گفت وگوی ( 11 اردیبهشت سال جاری) خود هرگونه افزایش قیمت نان های مصرفی مردم را رد کرد و گفت: قیمت مواد اولیه آرد گران نشده است بلکه برای نانوایی های آزادپز نرخ آرد دریافتی 10 درصد کاهش یافته است.

در راستای اجرای مصوبه هیئت محترم وزیران مبنی بر تأمین گندم سایر متقاضیان اعم از صنف و صنعت به قیمت 9000 ریال مقرر گردید شرکت بازرگانی دولتی ایران ضمن اطلاع رسانی فراگیر نسبت به تحویل آرد استحصالی از گندم با منشأ 9000 ریال به کلیه متقاضیان صنف و صنعت اقدام و نتیجه را به دبیرخانه کارگروه اعلام نماید

وی افزود: آردی که نانوایان آزادپز تا دو ماه قبل 950 تا هزار تومان خریداری می کردند اکنون توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران 900 تومان به آنها فروخته می شود که در واقع نرخ آرد آنها حدود 10 درصد کاهش یافته است.
بنا بر این گزارش در اولین جلسه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان در سال 95 (12 اردیبهشت) محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور دستورالعمل نحوه توزیع گندم 900تومانی برای صنف و صنعت را ابلاغ کرد.
در واقع دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت نان در واحدهای آزادپز اقدام به عرضه آرد ذخایر شرکت بازرگانی دولتی زیر قیمت بازار برای صنف و حتی صنعت کرد.
بر اساس تصمیمات اتخاذشده کارگروه ساماندهی گندم آمده است:
در راستای اجرای مصوبه هیئت محترم وزیران مبنی بر تأمین گندم سایر متقاضیان اعم از صنف و صنعت به قیمت 9000 ریال مقرر گردید شرکت بازرگانی دولتی ایران ضمن اطلاع رسانی فراگیر نسبت به تحویل آرد استحصالی از گندم با منشأ 9000 ریال به کلیه متقاضیان صنف و صنعت اقدام و نتیجه را به دبیرخانه کارگروه اعلام نماید.»
همچنین در تصمیمات مرتبط با صنف و صنعت و تشکل های نان های سنتی و سنگک آمده است:
«با عنایت به سقف قیمت تعیین شده برای نان های آزاد در استان های مختلف و کاهش قیمت گندم مصارف آزاد نسبت به دوره قبل، افزایش قیمت نان و سایر تولیدات صنف و صنعت پذیرفته نیست و تشکل های ذی ربط می بایست با برگزاری جلسات توجیهی اقدام لازم را جهت تحقق کیفیت و ایجاد رقابت با رعایت سقف قیمت های تعیین شده مبذول نمایند.»
گفتنی است، بر اساس نامه منتشرشده شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور، در اولین جلسه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان که منجر به این تصمیمات شد، دستگاه ها، اتحادیه و انجمن های مربوطه نیز حضور داشته اند.


منبع: تسنیم

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X