ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اگر حواس پرت شده اید بخاطر این وسیله کوچک است!!

یک مطالعه نشان می دهد استفاده زیاد از گوشی موبایل هوشمند می تواند باعث کمبود توجه و بروز علائم بیش فعالی شود.

حواس پرت

آیا هنگام تمرکز، زود خسته می شوید یا در انجام کارها و فعالیت های بدون دغدغه، با مشکل مواجه می شوید؟ در صورتی که پاسخ مثبت است، استفاده زیاد از گوشی هوشمند می تواند علت کمبود توجه و بیش فعالی باشد.
یک نظرسنجی جدید در امریکا نشان می دهد که 95 درصد از کاربران گوشی هوشمند در نشست های اجتماعی و خانوادگی از گوشی هوشمند استفاده می کنند و حین کار نیز از هر 10 نفر، هفت نفر به سراغ گوشی هوشمند خود می روند.

'کستادین کوشلوو' محقق دانشگاه ویرجینیا در امریکا گفت: مطالعه جدید نخستین مدرک تجربی است که نشان می دهد استفاده از گوشی هوشمند حین کار و یا نشست های جمعی می تواند سبب افزایش بی توجهی و بیش فعالی شود.
در این تحقیق 221 دانشجوی دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا شرکت داشتند و در طول یک هفته مدت مطالعه، گوشی های آنها در دسترس و نوتیفیکیشن های دستگاه ها در وضعیت فعال قرار داشت. این افراد در طول یک هفته بیشترین امکان استفاده از گوشی ها را داشتند.

گروه دیگری از شرکت کنندگان نیز تعیین شدند و در طول یک هفته، علاوه بر غیر فعال شدن نوتیفیکیشن های گوشی هایشان، اساسا تلفن های همراه آنها دور از دسترس قرار گرفت و در نتیجه امکان استفاده کمتری از گوشی را داشتند.
نتایج مطالعه بیشترین میزان کم توجهی و بیش فعالی را در گروه نخست نشان داد و اعضای این گروه علائم این اختلال را که شامل حواس پرتی، اشکال در تمرکز و خسته شدن هنگام تمرکز، بی قراری، مشکل یک جا نشستن، مشکل در انجام وظایف و فعالیت ها است، بروز دادند.

به گفته محققان، گوشی های هوشمند به واسطه در دسترس بودن منبع مهم کاهش تمرکز افراد هستند.

نتایج این مطالعه در کنفرانس تعامل انسان و کامپیوتر در سان خوزه کالیفرنیا ارائه شد.

ایرنا

مطالب مرتبط:

ضررها و تاثیرات منفی گوشی های هوشمند!!

گوشی های هوشمند برای سلامت ما بی خطرند یا گوشی های قدیمی؟

چرا گوشی های هوشمند کند شارژ میشوند !!؟؟

حواس پرتي و علل آن و راهکارهایی برای جلوگيري از آن

حواس پرتی، شایعترین علامت افسردگی

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نیک صالحی-اخبار منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده