ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی در مورد احتمال شیوع تب کریمه-کنگو هشدار داد

به گزارش ایرنا، دکتر سیدمحمدمهدی احمدی با بیان این که تب خونریزی دهنده کریمه-کنگو (CCHF) یکی از بیماری های مشترک بین حیوان و انسان است که در کشور ما نیز دیده می شود، گفت: آلودگی با ویروس عامل این بیماری در دام ها عوارض بالینی مهمی ایجاد نمی کند، ولی در انسان به شکل یک بیماری شدید با مرگ و میر بالا بروز می کند.
وی در تشریح راه های ابتلا به بیماری تصریح کرد: گزیده شدن توسط کنه های آلوده که از بدن دام ها خونخواری می کنند یا له کردن کنه ها و تماس با خون و بافت آلوده آن ها، هم چنین تماس با خون و سایر ترشحات مبتلایان و نیز لاشه دام های آلوده می تواند موجب انتقال این بیماری خطرناک به انسان شود.
وی خاطرنشان کرد: کشتار غیرمجاز دام در منازل و معابر عمومی، مصرف گوشت و فرآورده های دامی تولید و عرضه شده خارج از زنجیره نظارتی دامپزشکی و رعایت نکردن تدابیر پیشگیرانه هنگام تماس با دام ها و اماکن نگهداری دام می تواند بیماری را به انسان منتقل کند.
به گفته دکتر احمدی، کارگران کشتارگاه، قصابان، دامداران، زنان خانه دار، دامپزشکان و شاغلان مراکز بهداشتی و درمانی بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند و باید اصول و نکات بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.
وی عمده راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری را مبارزه با کنه ها به عنوان مخزن و ناقل اصلی بیماری از طریق سم پاشی منظم جایگاه پرورش دام و حمام دادن دام ها، به کارگیری اقدامات حفاظت فردی برای دور ماندن از گزش کنه و پرهیز از تماس با منبع بیماری دانست و افزود: استفاده از لباس کار مناسب و دستکش هنگام تماس با دام یا لاشه آن و قطعه کردن گوشت، و نیز پرهیز از ذبح دام خارج از کشتارگاه و تهیه و مصرف گوشت دارای مهر و برچسب دامپزشکی در این خصوص حیاتی است.
مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی با بیان این که ویروس عامل تب کریمه-کنگو در برابر شرایط محیطی اسیدی، حرارت مناسب، الکل و بسیاری از مواد ضدعفونی کننده حساس است و غیرفعال می شود، یادآور شد: در تمام کشتارگاه های دام استان لاشه دام های ذبح شده 24 ساعت در دمای 4درجه سانتیگراد، نگهداری و سپس به بازار عرضه می شود که باعث کاهش pH گوشت و از بین رفتن ویروس می شود؛ بنابراین توصیه همیشگی ما این است که شهروندان از مصرف گوشت دام هایی که به طور غیرمجاز و در شرایط غیربهداشتی ذبح شده است، خودداری کنند. وی اضافه کرد: هم چنین در مناطق روستایی و عشایری که شاید مردم دسترسی کمتری به فرآورده های خام دامی مورد تأیید دامپزشکی داشته باشند، ضروری است گوشت تازه گرم را حداقل 12 ساعت در دمای یخچال (4-0 درجه) نگهداری و سپس مصرف یا منجمد کنند تا از ابتلای احتمالی به این بیماری مصون باشند. به گفته وی، این مدت زمان برای آلایش خوراکی مثل دل و جگر باید دو برابر شود.
احمدی ادامه داد: با توجه به حساسیت ویروس به حرارت، چنانچه فرآورده های خام دامی به خوبی پخته شود، خطر انتقال بیماری از بین خواهد رفت.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اداره کل دامپزشکی استان سال گذشته با هدف مبارزه با انگل های خارجی دام و پیشگیری از شیوع بیماری هایی نظیر تب کریمه-کنگو، سمپاشی و حمام دادن بیش از 630 هزار رأس دام و 800 هزار مترمربع سمپاشی جایگاه نگهداری دام ها را به انجام رساند.
خراسان شمالی در شمال شرق کشور با دارابودن بیش از 2 میلیون رأس دام سبک و نزدیک به 60 هزار رأس دام سنگین قطب پرورش دام سبک محسوب می شود.
7184/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده