ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک زن آفریقایی دبیرکل فیفا شد+تصویر

یک زن از کشور سنگال به نام فاطمه سامورا به عنوان دبیر کل فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) منصوب شد. آفتاب : " جیانی اینفانتینو" رئیس سوئیسی فیفا گفت که یک دیپلمات سنگالی در سازمان ملل متحد را به عنوان دبیرکل فیفا منصوب می کند. این برای نخستین بار است که یک زن عهده دار این سمت می شود.
سامورا جایگزین مارکوس کانتر آلمانی می شود که هم اکنون سرپرستی دبیرکلی فیفا را برعهده دارد. قبل از این "گروم فالکه" به دلیل اتهامات فساد مالی از سمت خود برکنار و به مدت 12 سال تعلیق شد.
"فاطمه سامورا" دبیرکل جدید فیفا به مدت 21 سال در سازمان ملل متحد فعالیت کرد و در کشورهای افریقایی نیز مسؤولیت های را برعهده داشت.
فیفا در ماه های اخیر با موجی از بازداشت های گسترده مسؤولانش به دلیل اتهامات مالی روبه رو بود.رئیس فیفا قصد دارد با این انتصاب از مرحله فسادهای مالی در این سازمان بین المللی عبور کند.
سامورا 54 ساله هیچ تجربه ورزشی یا فعالیت های ورزشی ندارد. 
با این حال رئیس فیفا درباره او گفت: سامورا شخصیت بزرگی دارد و به مدیریت سازمان های بزرگ دارای بودجه مهم عادت کرده است.
به گزارش عصرایران، جبل الطاق و کوزوو به عنوان دو عضو جدید فیفا پذیرفته شدند. پس از این اتفاق، تعداد اعضای فیفا به 211 عضو می رسد.
یک زن آفریقایی دبیرکل فیفا شد+تصویر

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده