ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خرداد یا تیر، آخرین زمان اعلام شده برای صادرات گاز به عراق

هیئتی از شرکت ملی گاز ایران به همراهی کارشناسان بانک مرکزی برای پیگری آغاز مرحله نخست صادرات گاز، راهی عراق شده است.

به گزارش ایسنا،مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درباره برنامه صادرات گاز به عراق اظهار کرد: با بهره‌برداری از زیرساخت‌های صادرات گاز به عراق در سال ٩٤ این امکان مهیا شد تا فاز نخست ارسال گاز برای تامین سوخت نیروگاه‌های بغداد آغاز شود.

حمیدرضا عراقی با بیان این که وزارت برق عراق پایان خردادماه و اوایل تیرماه را برای آغاز دریافت گاز از ایران اعلام کرده است، افزود: هفته گذشته هیئتی از عراق به ایران آمد و قرارداد عملیاتی، افزایش زمان و حجم گاز ارسالی به این کشور امضا شد.

وی با بیان این که در مجموع روزانه ٢٥ میلیون مترمکعب گاز به عراق صادر می شود، ادامه داد: با امضای الحاقیه، این مقدار در روزهای گرم به ٣٥ میلیون مترمکعب و مدت قرارداد نیز از چهار سال به ٦ سال افزایش یافت.

معاون وزیر نفت در امور گاز یادآور شد: در حوزه عملیاتی نیز قراردادی امضا شد تا آموزشهای لازم به طرف عراقی برای نحوه قرائت، صدور قبض و... ارائه شود.

عراقی در ادامه به همراهی کارشناسان بانک مرکزی ایران با هیئت شرکت ملی گاز ایران اشاره کرد و گفت: مبلغ گاز ارسالی به عراق تا مدت مشخص به سرمایه گذار این پروژه تحویل می شود و به این دلیل هیئتی از شرکت ملی گاز ایران به همراهی کارشناسان بانک مرکزی برای پیگیری فرآیند مالی و نحوه دریافت مبلغ گاز صادراتی، عازم عراق شده اند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده