ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ورزشگاه 15 هزار نفری مهر ماندگار زنجان در انتظار مهر مسئولان ورزشی

عملیات اجرایی این پروژه مهم ورزشی زنجان قرار بود در مدت چهار سال پایان یابد اما به رغم گذشت قریب به 12 سال این امر تحقق نیافته و به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده است.
به گفته معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان این استان، این ورزشگاه هم اکنون از 79 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و افتتاح و بهره برداری آن منوط به تامین اعتبار از منابع ملی است.
محمدعلی حمزه پور با بیان اینکه ساخت این ورزشگاه از سوی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور انجام می شود و این اداره کل به عنوان دستگاه بهره بردار است افزود: در زمان حاضر نصب صندلی تماشاچی، چمن مصنوعی و نازک کاری زیر سکوها، انجام شده است.
وی افزود: تاکنون 220 میلیارد ریال برای ساخت این طرح ورزشی، هزینه شده و برای رسیدن به مرحله بهره برداری نیز به 110 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
غلامرضا تختی، معاون عمرانی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان، رقم هزینه اعلام شده توسط معاون ورزشی را تایید نکرد و در واقع هزینه انجام شده را کمتر از این میزان عنوان کرد.
طرح مطالعاتی ورزشگاه 15 هزار نفری زنجان در سال 83 تهیه و عملیات اجرایی آن نیز از سال 84 آغاز شده و مردم زنجان به ویژه ورزش دوستان سالیان سال است که در انتظار افتتاح و بهره برداری از این پروژه بزرگ ورزشی هستند.
ششم اردیبهشت سال 90 نیز استاندار وقت زنجان در بازدید از این پروژه ورزشی تاکید کرد: ورزشگاه 15هزار نفری زنجان باید سوم خرداد سال 91 به بهره برداری برسد.
محمد رئوفی نژاد اضافه کرده بود: این ورزشگاه بزرگ ورزشی زنجان به دلیل برخی مشکلات مالی تا به امروز روند بسیار کندی داشته و به قطع تصمیم هایی برای تامین اعتبار آن اتخاذ خواهد شد.
علی اکبر کریمی معاون عمرانی وقت استاندار زنجان نیز در 19 آذرماه 91 در جلسه کارگروه میراث فرهنگی استان بیان کرده بود که ورزشگاه 15 هزار نفری فوتبال زنجان که در جوار مجموعه فرهنگی و تفریحی گاوازنگ در دست احداث است، جزو طرح های مهر ماندگار محسوب می شود و در اواخر سال 92 به بهره برداری خواهد رسید.
شهریور ماه سال 93 در سفر سیدمناف هاشمی، معاون پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان به زنجان تاکید شده بود که این طرح ورزشی مهر ماندگار در اواخر سال 94 به پایان برسد که متاسفانه وعده های داده شده رنگ حقیقت به خود نگرفت.
غلامرضا تختی، معاون عمرانی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان در سال 93 به خبرنگار ایرنا اعلام کرده بود که بر اساس موافقتنامه تنظیمی، قرار شده بود عملیات اجرایی این پروژه در مدت چهار سال به اتمام برسد و حال در صورت تامین اعتبار لازم و به موقع در خوشبینانه ترین حالت، تا پایان سال 94 افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
17 شهریور سال 93 نیز ایرج رحمانی مدیرکل وقت ورزش و جوانان استان زنجان اعلام کرده بود، برای تکمیل این ورزشگاه نیاز به اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال است تا در آینده نه چندان دور مورد افتتاح و بهره برداری قرار گیرد.
در مرداد 94 نیز محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و معاون رییس جمهوری از این ورزشگاه بازدید کرد و امید می رفت با تزریق اعتبار، مردم زنجان شاهد افتتاح آن باشند اما تاکنون این طلسم شکسته نشده است و اکنون نیز معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان، سال پایان و بهره برداری از این پروژه ورزشی را منوط به تامین اعتبار لازم می داند.
597/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X