ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همایش نکوداشت فردوسی درخورموج بوشهربرگزارشد

به گزارش ایرنا، شاهنامه شناس خورموجی روز شنبه دراین مراسم گفت: فردوسی ازمحدود انسانهایی است که حقش نسبت به سرزمینش بیشتر از حق سرزمین بر او و به نوعی سرزمینش وام دار اوست.
مسعود بهرامی افزود: شاید امروز ما درقبال فردوسی بخوبی حق شناسی نکرده ایم.
وی اضافه کرد: حکیم طوس در دوران حیاتش مرارت ها کشید و سالها متواری بود و رنج ها کشید وتاسف بیشترآنکه این کینه توزیها بعدازحیاتش نیزادامه داشت.
بهرامی بیان کرد: مفتی ها علیه او فتوا دادند واجازه دفن او را درقبرستان مسلمانان ندادند ودرطول زمان او را مجوس و رافضی خواندند ودر روزگار ما نیز حتی خواص هجمه هایی به فردوسی کردند.
وی ادامه داد: مایه مباهات ماست که صاحب یکی از گنجینه های بزرگ ادبی جهان هستیم و شاهنامه در یک یا چند بعد خلاصه نمی شود که تمام زندگی ماست ورمز ورازهای زیادی در شاهنامه وجود دارد.
بهرامی اظهارکرد: زبان شناسان معتقدند درپشت ظاهر واژگان گویندگان پنهانند ولحن شکل عاطفی گوینده است که خودش را بین متن نشان می دهد وفردوسی یکی ازموفق ترین ها دراین زمینه است.
روایت گری فاطمه حسینی، مبینا محمدرستمی، نقالی فاطمه عبداللهی و سیده مکیه رستمی، هم نوازی کودکان هنرمند عسل صالحی، یکتا محمد رستمی و ارشیا هاشمی با مجری گری طوبا شیرکانی از دیگر برنامه های این همایش بود.
در پایان ضمن تقدیر از این هنرمندان گواهی پایان دوره کلاسهای نقالی به مهتاب نظامی، میترا صیادی، ملیکا صیادی، مبارکه رستمی و شکیبا زارعی اهدا شد.
شهرخورموج به عنوان مرکزشهرستان دشتی با 40هزارنفر جمعیت در80کیلومتری جنوب بوشهرواقع است.
7206/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده