ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نظرسنجی "نامتعارف" وزارت علوم از دانشجویان ممانعت رؤسای دانشگاه‌ها از پخش پرسش‌نامه‌ها + تصاویر

وزارت علوم توزیع برگه‌های نظرسنجی با سؤالات "نامتعارف" بین دانشجویان دانشگاه‌های دولتی اعتراض برخی رؤسای دانشگاه‌ها را به‌همراه داشت.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، طی روزهای گذشته اخباری درباره توزیع "پرسشنامه نظرسنجی" بین دانشجویان دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور منتشر شد.

این پرسش‌نامه‌ها طی روزهای گذشته به‌طور گسترده در دانشگاه‌های دولتی تهران و شهرستان‌ها توزیع شده است.

پیگیری‌ خبرنگار خبرگزاری تسنیم حاکی از این است که این پرسش‌نامه‌ها از سوی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان بین دانشجویان توزیع شده است.

برخی از دانشگاه‌ها پس از توزیع بخش کوچکی از این پرسش‌نامه‌ها به‌دلیل محتوای نامتعارف سؤالات به‌دستور رئیس دانشگاه دستور جمع‌آوری و توقف توزیع این پرسش‌نامه‌ها را اعلام کردند.

در دانشگاه آیت‌الله بروجردی یکی از دانشگاه‌هایی بود که توزیع این پرسش‌نامه‌ها بین دانشجویان، سؤالات و ابهامات فراوانی را برای آنها و خانواده‌های‌شان ایجاد کرد.

لطفی از کارشناسان روابط عمومی دانشگاه آیت‌الله بروجردی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم درباره توزیع این پرسش‌نامه‌ها، اظهار داشت: این پرسش‌نامه‌ها را سازمان امور دانشجویان به دانشگاه‌های سراسر کشور از جمله دانشگاه آیت‌الله بروجردی ارسال کرده است.

وی با بیان اینکه توزیع چنین پرسش‌نامه‌هایی بین دانشجویان اقدام جدیدی از سوی وزارت علوم نیست، گفت: این مسئله اقدام جدیدی از سوی وزارت علوم نیست و طی سال‌های قبل نیز صورت می‌گرفته، به‌نحوی که براساس پاسخ دانشجویان درباره وضعیت دانشجویان نتیجه‌گیری می‌شد، سازمان امور دانشجویان نمونه آماده شده این پرسش‌نامه‌ها را به همه دانشگاه‌های دولتی ارسال کرده و از دانشگاه‌ها خواسته پرسش‌نامه‌ها پس از توزیع و تکمیل از سوی دانشجویان جمع‌آوری و مجدداً به سازمان امور دانشجویان ارجاع شود.

این مسئول روابط عمومی گفت: در دفترچه سؤالات "آرم " و مهر سازمان امور دانشجویان انجمن سلامت بهداشت و روان دانشجویان درج شده است.

وی با اشاره به تفاوت توزیع این پرسش‌نامه‌‌ها نسبت به سال گذشته گفت: سال‌های گذشته این فرم‌ها در سایت سازمان امور دانشجویان قرار داده می‌شد و معاونت دانشجویی دانشگاه آن را بین دانشجویان توزیع می‌کرد، اما امسال نمونه آماده شده این پرسش‌نامه‌ها از سوی سازمان امور دانشجویان بین دانشگاه‌ها توزیع شد، البته دانشگاه ما نه به‌اجبار که به‌اختیار آنها را بین دانشجویان توزیع کرد.

لطفی گفت: بعد از اینکه شورای فرهنگی دانشگاه که رئیس آن ریاست دانشگاه است از محتویات پرسش‌نامه‌ها مطلع شد دستور توقف توزیع آن را اعلام کرد و مانع از پخش بخش عمده‌ای از این پرسش‌نامه‌ها شد.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از مسئولان سازمان امور دانشجویان درباره نحوه و هدف توزیع این پرسش‌نامه‌ها به جایی نرسید.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده