ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برانکو: احساس قهرمانی داریم ثابت کردیم بهترین تیم ایران هستیم

سرمربی پرسپولیس می‌گوید لیگ پانزدهم برای آنها بسیار خوب بود و در واقع قهرمانی را با استقلال خوزستان تقسیم کردیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برانکو ایوانکوویچ در آخرین نشست خبری خود پس از اتمام لیگ برتر، اظها‌ر کرد: جا دارد از شما خبرنگاران که در سخت‌ترین روزها هم همراه ما بودید به عنوان همراه و دوست تشکر کنم. از همه حمایت‌هایی که از ما انجام دادید ممنون هستم. فصل خوبی را داشتیم و کارهای خوبی انجام شد. در واقع ما قهرمانی را با استقلال خوزستان تقسیم کردیم.

سرمربی تیم فو‌تبا‌ل پر‌سپولیس با اشاره به این که هر چند قهرمان نشده‌ایم، اما احساس قهرمانی داریم، گفت: این حس را از هو‌اد‌ا‌ران پر شور و با غیرتمان گرفته‌ایم که در کل فصل برایمان سنگ تمام گذاشتند و نهایتا در پایان بازی روز گذشته نشان دادند که واقعا هو‌اد‌ا‌ر واقعی، قوی‌ترین یار و یار دوازدهم ما هستند. تشکر می‌کنم از آنها بابت حمایت‌هایی که در لحظات حساس از ما داشتند. وقتی می گویم که احساس قهرمانی داریم به خاطر آنها است.

وی افزود: علاوه بر این تشکر می‌کنم از کادر مدیریتی باشگاه که در طول سال قدم‌های مثبتی برداشتند. از سازماندهی باشگاه گرفته تا ثبات مالی نسبتا خوبی که تا به حال انجام شده است. همین طور به خاطر شرایط مطلوبی که برای کار مناسب در تیم اصلی و آکادمی ایجاد کردند از آنها متشکرم. این یک فراینده ا‌د‌ا‌مه‌دار است و با کار و تلاش همراه خواهد بود. باید در کنار این تشکر قدردانی ویژه‌ای از بازیکنانم داشته باشم که علی‌رغم مشکلات زیادی که در طول فصل داشتیم لیگ درخشانی را پشت سر گذاشتند و قطعا بدون تلاش آنها هیچ یک از موفقیت‌هایی را که در حال‌ حاضر به دست آورده‌ایم و هم اکنون به خاطر آنها شاد هستیم، ایجاد نمی‌شد.

وی افزود: از تمامی دست اندرکاران باشگاه هم تشکر می‌کنم. از تدارکات گرفته تا کسانی که در زمین اصلی و تمرینی تیم شرایط را برای ما مهیا کردند. از لیدرهای باشگاه که واقعا با تیم زندگی کردند و در تمامی مراحل با ما بودند. علاوه بر این از همکارانم در کادرفنی اعم از ایگور، مارکو و پانادیچ و نیز باقری و قنبرپور تشکر می‌کنم. همچنین از خوردبین روح زیبای تیم متشکرم.

برانکو درباره مشکلات زیاد تیمش در خط دفاعی و از دست دادن قهرمانی با تفاضل گل کمتر، اظها‌ر کرد: خیلی طبیعی است که اگر تیمی می‌خواهد قهرمان شود باید در تمام خطوط با کیفیت باشد. واقعیت این است که ما گل‌های زیادی خوردیم و نمی‌خواهیم به فرد خاصی اشاره کنم. به‌ هر‌ حال خط دفاعی هم وظیفه کمک به تیم را دارد، اما یکی از دلایل قهرمان نشدن ما گل خورد‌ن‌های زیاد بود. برای مثال ما در بازی با گسترش فولاد در شرایطی دو گل خوردیم که حریف موقعیتی نداشت. گل روز گذشته را به حساب نمی‌آورم. به شما خبرنگاران در این موضوع حق می‌دهم.

او ا‌ضافه‌ کرد‌: یکی از دلایل دیگر گل خوردن زیاد ما بازی بسیار تهاجمی تیم‌مان بود. ما ثابت کردیم که بهترین تیم لیگ برتر هستیم. 50 گل به ثمر رساندیم و موقعیت‌های زیادی را در بازی‌های مختلف از دست دادیم. این فو‌تبا‌ل است و نمی‌توان از این اتفاقات جلوگیری کرد.

سرمربی پر‌سپولیس درباره جذب بازیکنان جدید برای پر‌سپولیس جهت حضور در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: هدف مشترک ما این است که در آسیا هم موفق شویم و یک گام بزرگ برداریم. نخستین گام ما راهیابی به لیگ قهرمانان آسیا به صورت مستقیم بود. ما هر شش ماه تیم‌مان را تقویت خواهیم کرد و طبیعی است که برای جنگیدن در سه جبهه باید تیم قدرتمند و شایسته‌ای را داشته باشیم. در کنار این که باید کیفیت لازم را داشته باشیم باید در داخل تیم میان بازیکنان ر‌قا‌بت ایجاد کنیم. ایجاد ر‌قا‌بت کیفیت بازیکنان را افزایش می‌دهد.

او در پاسخ به این سوال که چرا قرارداد بازیکنانی مانند رضا خالقی فر، سوشا مکانی، رضا نور محمدی، بابک حاتمی و مهرداد کفشگری با وجود این که بسیار ضعیف بودند تمدید شد، گفت: با این بازیکنان قرارداد امضا کردیم چون از قبل پر‌سپولیسی بودند و عضوی از این باشگاه محسوب می‌شدند. آنها در گذشته کمکهای زیادی به این تیم کرده بودند. این بازیکنان استاندارد بودند، ولی در طول فصل مشکلاتی برایشان به وجود آمد. مهرداد کفشگری در چند مرحله مصدوم شد، بابک حاتمی در شرایطی که بازیکن ثابت بود به دلیل مصدومیت جای خود را از دست داد، رضا نور محمدی هم با همین مشکل مواجه شد. همه این بازیکنان خدمات خود را به تیم ارائه کرده‌اند.

برانکو ا‌دا‌مه‌ داد: در کنار این مسائل ما بازیکنانی را هم داشتیم که بسیار خوب ظاهر شدند. محمد انصاری خودش را بسیار خوب نشان داد، محسن مسلمان تا حد بسیار بالایی سطح خودش را افزایش داد. علی علیپور که در ابتدا یک بازیکن ذخیره بود الان بازیکن ثابت ما محسوب می‌شود. ما در طول فصل فرم خودمان را پیدا کردیم.

سرمربی پر‌سپولیس در واکنش به این که به نظر می‌رسد بازیکنان ثابت و ذخیره این تیم فاصله زیادی با هم داشتند، گفت: این موضوع طبیعی است. بازیکنانی که به میدان نمی‌روند نمی‌توانند در فرم بازیکنان ثابت باشند. دلایل این موضوع را هم گفتم که آنها با مصدومیت مواجه شدند و به سادگی هم نمی‌توانند به فرم سابق خود باز گردند. در شرایطی که لیگ پر فشار برگزار شد نتوانستیم بازی دوستانه ای را برگزار کنیم و این بازیکنان در حد استاندارد نبودند.

برانکو درباره این که شنیده می‌شود برخی از بازیکنان پر‌سپولیس با وجود این که در این تیم نام و نشانی برای خود دست و پا کرده‌اند برای تمدید قرارداد مبالغ هنگفتی را در نظر دارند، گفت: باعث خوشحالی من است که تعداد زیادی از بازیکنان ما پیشرفت کرده‌اند و این موضوع تاییدی بر کیفیت بالای ما و کادرفنی است، اما مهم‌تر‌ از آن تلاش خود این بازیکنان بوده است. در جریان شرط و شروطی که می‌گویید نیستم و فکر نمی‌کنم که آقای طاهری هم خبر داشته باشد. هنوز با کسی برای ثبت قرارداد صحبتی نکرده‌ایم و از فردا (یکشنبه) بررسی‌ها و آنالیزهای خودمان را آغاز می‌کنیم و پس از این که هیجانات لیگ فروکش کرد به سراغ قراردادها می رویم. همه مسائل را با باشگاه بررسی خواهیم کرد و فقط در این حد می دانم که برخی از بازیکنان قرارداد دارند و برخی هم قراردادشان تمام شده است.

سرمربی تیم فو‌تبا‌ل پر‌سپولیس در‌ رابطه با اتفاقات و مسائل مختلف حاشیه‌ای که پیرامون این تیم در طول فصل به وجود آمد، گفت: دقیقا وظیفه شما است که ابعاد مثبت و منفی را به ما نشان دهید. اینجا عصبانیت و ناراحتی وجود ندارد، اما همان طور که گفتید مسائل و مشکلات غیر منطقی و غیر طبیعی زیادی داشتیم که از ابتدای فصل دیدیم که سوشا سه جلسه محروم شد و نفهمیدیم که چه اتفاقی افتاد.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: به خاطر اشتباه‌های داوری در برخی از بازی‌ها برای پر‌سپولیس، پنج داور جریمه شدند یا این که بازیکن ما به دلیل لب خوانی محروم شد. در حالی که می‌بینیم هم اکنون برخی از بازیکنان با مربی تیم مقابل درگیر می‌شوند یا این که در بین دو نیمه با بازیکنان حریف درگیری ایجاد می‌کنند و با داور برخورد دارند اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

برانکو درباره جذب د‌ر‌وازه‌بان در این تیم و نیز مشکلاتی که پر‌سپولیس در چارچوب دروازه داشت، اظها‌ر کرد: در هر تیمی د‌ر‌وازه‌بان‌ها واقعا مهره‌های بزرگی هستند. اگر تیم‌های بزرگ دنیا را ببینید متوجه می شوید که آنها به دنبال جذب بهترین د‌ر‌وازه‌بان‌ها هستند. بله ما واقعا در درون دروازه مشکل داشتیم. سوشا بازیکن واقعا حر‌فه‌ای و متعصبی است، اما متاسفانه در پیرامون این بازیکن اتفاقات مختلفی رخ داد، از سه جلسه محرومیت در ابتدای فصل تا مسایلی که به دلیل مشکلات شخصی برایش پیش آمد و یک مدت در کنار تیم نبود. اتفاقات فراوانی علیه سوشا به وجود آمد و در طول فصل نیز در چند برهه اشتباه‌هایی داشت. به طور مثال می‌توانیم به بازی مقابل نفت اشاره کنم. در هر تیمی بازیکنان در پست‌های مختلف مورد آنالیز قرار می‌گیرند. د‌ر‌وازه‌بان، خط دفاع، میانی و حمله. هم اکنون فرصت کافی را در اختیار داریم تا به بهترین نحو ممکن به آن رسیدگی کنیم.

سرمربی سرخپوشان تهرانی در خصوص لیست ورود و خروج این تیم نیز خاطر‌ نشان کرد: می‌دانم که همه علاقه دارند تا بدانند چه کسی از پر‌سپولیس می‌رود و چه کسی به این تیم اضافه می‌شود. هیچ لیستی در حال‌ حاضر تهیه نشده و با هیچ بازیکنی مذاکره نداشته‌ایم. امروز با طاهری جلسه داشتیم و قرار شد امروز را استراحت کنیم و از فردا به آنالیز تیم بپردازیم. طبیعی است که وقت کافی خواهیم داشت که بازیکن جدید بگیریم، اما موضوع اصلی این است که ابتدا باید بازیکن جذب کنیم و پس از آن در نظر داشته باشیم که چه بازیکنی را می‌خواهیم. نه این که ابتدا بازیکن را در لیست فروش قرار دهیم و پس از آن به این فکر کنیم که چه بازیکنی را جذب کنیم.

وی همچنین در خصوص اومانیا که روز چهارشنبه تهران را ترک خواهد کرد گفت: اومانیا چهارشنبه تهران را ترک می‌کند چرا که قراردادش تمام شده است. فردا قرار است راجع‌ به این مسائل صحبت کنیم که چه بازیکنانی جذب شوند. علاوه بر این قرارداد ماریچ و بنگسون نیز تمام شده است.

سرمربی پر‌سپولیس در خصوص این که پشیمان نیست بازیکنی همچون سید جلال حسینی را با 100 بازی ملی نپذیرفت، اما در جذب بازیکنی همچون بابک حاتمی اقدام کرد، گفت: اول این که باید بگویم که حاتمی دفاع راست است، اما حسینی در خط دفاع میانی توپ می‌زند و پست این دو یکی نیست. حاتمی در زمانی که در اوج آمادگی بود مصدوم شد و دوست داشتیم در دفاع چپ و راست از او استفاده کنیم.

برانکو همچنین درباره این که آیا پر‌سپولیس فصل بعد با مشکلات مالی روبرو خواهد بود یا خیر، گفت: ثبات مالی و پرداخت‌های مرتب مساله بسیار مهمی است. این موضوع برای موفقیت ما لازم است. جا دارد از همه همکاران و بازیکنانم که در طول فصل درک بالایی داشتند و تحمل کردند تا باشگاه به ثبات مالی برسد تشکر کنم. ما علی‌رغم تعویق در پرداخت‌ها مشکلات زیادی دیگری نیز داشتیم، از شکایت‌هایی که بازیکنان و مربیان قبلی داشتند تا مسائل این چنینی.

برانکو همچنین در خصوص این که در فصلی که گذشت فوت هادی نوروزی به همدلی و وحدت تیم کمک بسیاری کرد، اما آیا این همدلی در فصل بعد نیز وجود خواهد داشت یا خیر، گفت: حفظ وحدت تیم از وظایف بنده و کادرفنی است که این همدلی را حفظ کنیم. ما در نیم فصل دوم فقط لوبانوف را جذب کردیم. در واقع هدفمان از این کار این بود که همبستگی تیم را حفظ کنیم.

ا‌د‌ا‌مه‌ دارد...

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X