ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زکات از مؤلفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتیفعالیت ۱۸۰ عامل زکات در اهر

به گزارش خبرنگار مهر، اولین جلسه شورای زکات شهرستان اهر با حضور مسئولان شهرستان و مدیران سازمان ها و نهادهای مرتبط با این حوزه برگزار و در خصوص مسائل و موضوعات این حوزه بحث و بررسی شد.

زکات یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است

فرماندار اهر پیش از ظهر شنبه در این جلسه گفت: زکات خود به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی هست همان‌گونه که در چندین سال گذشته سال‌ها بانام‌های مرتبط با مسائل اقتصادی نام‌گذاری شده، مبین این نکته می‌باشد.

سید محمدعابدی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری امسال را به‌عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری کرده‌اند، اظهار داشت: زکات خود به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است و شعار امسال نیز همان‌گونه که در چندین سال گذشته  نام‌گذاری سال‌ها مرتبط با مسائل اقتصادی بوده، مبین این نکته است.

فرماندار اهر با تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی گفت: باید طوری عمل کرد که فشارها و تحریم‌های اقتصادی خارجی باعث تزلزل در اقتصاد داخل نشود در خانواده‌های نیز چنین است و نباید اقتصاد خانواده‌ای تضعیف شود.

وی با ذکر اینکه باید زکات به‌گونه‌ای در جامعه اشاعه یابد که از ضروریات خانواده‌های محسوب شود ابراز داشت: ادارات و نهادهای مسئول و مرتبط با مسئله زکات باید به‌گونه‌ای عمل نمایند که همه خانواده‌ها در پرداخت زکات احساس مسئولیت نمایند.

عابدی با اشاره به اینکه ارائه گزارش عملکرد به مردم باعث تشویق آن‌ها به پرداخت زکات خود می‌شود، گفت: شفاف‌سازی در همه امور باعث پیشرفت و روبه‌جلو بودن کارها می‌شود به‌ویژه وقتی مردم موارد هزینه‌های زکات خود را مشاهده نمایند هر چه بیشتر باعث علاقه‌مند شدن آن‌ها به امر زکات خواهد شد.

فرماندار اهر بابیان اینکه توسعه اقتصادی هر منطقه باعث رونق پرداخت زکات نیز خواهد شد اظهار کرد: دولت درصدد جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در منطقه بوده و همیشه در این راستا تلاش کرده است.

بیش از ۱۸۰ عامل زکات در اهر فعالیت می کنند

مدیر کمیته امداد شهرستان اهر نیز در این جلسه گفت: دیدار چهره به چهره با کشاورزان، دامداران و باغداران مسئول زکات شهرستان در ۱۱۲ روستای اهر تأثیر زیادی در ترویج فرهنگ زکات داشته است.

ارسلان طهماسبی در ادامه اظهار داشت: امسال که به‌عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده امیدواریم تا به نحو احسن مصوبات شورای زکات این شهرستان توأم با اقدام و عمل باشد تا این‌که بتوانیم از ظرفیت‌های زکات برای رفع مشکلات اقشار بی‌بضاعت استفاده کنیم.

مدیر کمیته امداد شهرستان اهر با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۸۰ نفر عاملین در رابطه با تبلیغ و ترویج و همچنین جمع‌آوری زکات همکاری کرده‌اند، افزود: دیدار چهره به چهره با کشاورزان، دامداران و باغداران مسئول زکات شهرستان در ۱۱۲ روستای اهر تأثیر زیادی در ترویج فرهنگ زکات داشته است.

وی ادامه داد: شهرستان اهر جزو اولین شهرستان‌هایی است که مسئولان برای جمع‌آوری ترویج زکات شخصاً در روستاها حضور می‌یابند.

طهماسبی اضافه کرد: توزیع ۲۰۰ بسته فرهنگی در بین عاملین زکات، برگزاری گفتمان زکات در روستاهای شهرستان اهر با حضور اهالی، مسابقه زنگ انشاء در برخی مدارس که به نفرات برتر جایزه اهدا شد، همچنین سال گذشته توانستیم ۴ جلسه شورای زکات را در اهر برگزار کنیم که البته برخی از این جلسات با کارگاه آموزشی برای عاملین زکات نیز همراه بوده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان اهر بابیان اینکه از مجموع ۲۷ مصوبه شورای زکات بیش از ۲۰ مورد آن اجرایی شده و تعداد باقی‌مانده نیز با رشد کمی و کیفی برخوردار است، گفت: قرار بود یکی از میادین اهر با عنوان زکات نام‌گذاری شود که تاکنون عملیاتی نشده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده