نمایندگی میراث فرهنگی جهرم به اداره ارتقا یافت

علیرضا صحرائیان درگفتگو با خبرنگار مهر ازارتقا نمایندگی میراث فرهنگی به اداره میراث فرهنگی خبرداد و گفت: پیگیری های انجام شده درسفر دو تن از مدیران کل سازمان میراث فرهنگی کشور، ثبت ملی آثار تاریخی جهرم با همکاری نمایندگی میراث فرهنگی جهرم و اداره کل میراث فرهنگی کشور و همچنین سفر کارگروه گردشگری با حضور معاون گردشگری استانداری به جهرم درآستانه عید نوروز و افزایش امتیاز شهرستان جهرم و اعلام به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور علت این ارتقا بوده است.

وی تصریح کرد: هدف از این ارتقا تغییر چارت سازمانی و افزایش تعداد کارشناسان آثار تاریخی درحوزه شهرستان، افزایش اختیارات و اعتبارات تخصیصی برای مرمت و نگهداری آثار ارزشمند تاریخی وهمچنین توجه بیشتر به بخش های تابعه شهرستان و آثار بزرگ واقع در بخش های خفر،کردیان،مرکزی و سیمکان بوده است.

فرماندار ویژه جهرم بابیان اینکه این ارتقا در آثارتاریخی می تواند تاثیرات خوبی در پی داشته باشد، افزود: از جمله تاثیرات مفید در آثار تاریخی می توان به معرفی بهتر و گسترده تر درمیراث شهرستان و همچنین رایزنی سریعتر برای جذب اعتبارات ملی ،استانی و...درحوزه گردشگری وافزایش حجم تسهیلات گردشگری اشاره کرد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایندگی میراث فرهنگی جهرم به اداره ارتقا یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X