ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قهرمانان انقلاب و دفاع مقدس اسوه‌اند نه اسطوره

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری با بیان این كه از شاخصه‌های مكتب ادبی و هنری انقلاب اسلامی، پرداختن به اسوههاست، اظهار كرد: ادبیات امروز غرب و هنرش معمولا به جنبه های منفی انسانی توجه می‌كند، و در واقع ادبیات امروز غرب، راوی شكست و سقوط انسان‌هاست. اما ما قصه گوی عروج انسان‌ها هستیم و ادبیات و هنر كشورمان از قدیم همین گونه بوده است.

وی با تاكید بر این كه اتفاقات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی باعث شد تا با وجه دیگری از انسان ایرانی آشنا شویم، عنوان كرد: حال می‌توانیم بگوییم سرزمین ما، سرزمین قهرمانان است و از این جهت ادبیات و هنر كشورمان به چنین قهرمانانی می پردازد.

رییس حوزه هنری خاطرنشان كرد: البته باید توجه داشته باشیم كه قهرمانان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس كشورمان اسوه هستند، نه اسطوره. اسوه دست یافتنی است، اما اسطوره ابر انسان هایی دست نیافتنی هستند. قرآن هم تاكید بر اسوه دارد.

مومنی شریف اظهار داشت: در حوزه هنری به دنبال اسوه‌ها هستیم، انسان های نمونه ای كه در برابر موانعی كه بر سر راه عروج و پیشرفتشان بوده، قیام كرده اند و به آنچه خواسته اند رسیده اند.   
این نویسنده متعهد كشور با اشاره به این كه برخی پیش از این اعتقاد داشتند دنیای امروز، دنیای مرگ قهرمانان است، گفت: ادبیات و هنر غرب به دنبال ضد قهرمان ها و انسان های معمولی بوده است. مخاطب به دنبال انسان برتر، الگو و اسوه هست و خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد.

وی تصریح كرد: متاسفانه ما به عمده قهرمانان كشورمان بی اعتنا هستیم، در حالی كه برخی از این اشخاص اگر در كشورهای دیگر بودند، بیش از این ها مورد توجه قرار می گرفتند. نزدیك ۳۰ سال از پایان جنگ می گذرد و تازه به چهره های جدید می رسیم و خیلی از بزرگان جنگ تحمیلی هنوز معرفی نشده اند.

رییس حوزه هنری همچنین درباره واكنش حوزه هنری نسبت به وقایع منطقه اظهار كرد: پرداختن به اتفاقات منطقه، به ویژه شهدای مدافع حرم جزء وظایفمان است. اما باید كمی زمان بگذرد. این موارد، به ویژه در حوزه كتاب و ادبیات نیاز به زمان دارد. البته همكارانمان در بخش مستند حوزه هنری فعالیت های بسیار خوبی داشتهاند؛ حوزه  هنری  در این زمینه بی اعتنا نبوده و كارهای خوبی انجام داده است اما امروز، زمان شعر و كارهای ژورنالیستی برای مدافعان حرم است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده