ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور: لاریجانی و عارف تعامل عقلانی کنند

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور: لاریجانی و عارف تعامل عقلانی کنند وبلاگ > خبر وبلاگ - حمید ابوطالبی در مطلب تازه خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین درباره ضرورت تعامل لاریجانی و عارف برای ریاست مجلس نوشته است.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در مطلبش نوشته است:

«در خردادماه 1392 تکانه عظیمی در سیاست ورزی ملت ایران رخ داد؛ تکانه ای که هم در حوزه سیاست منحصر به فرد بود و هم درحوزه مردمی. در آن ایامِ پرتکاپو، سیاست ورزانِ همسو در کشور کوشیدند تا با "اجماع بر کاندیدایی واحد"، بازی سازی های حوزه سیاست را به سمت و سویی هدفدار و معطوف به خواست ملت هدایت کنند... تکانه دوم در جامعه پرامیدِ برآمده از اجماعِ خرداد رخ داد؛ و مردم تدبیرمدار در اسفند ماه 1394، بویژه در تهران و شهرهای بزرگ، از پراکندگیِ آراء و تسلیم در برابر قضا و قدرِ رقابت کاندیداهای ناشناس با افراد همیشه در صحنه، به سمتِ "اجماع بر لیست" حامی جهت های کلانِ اعتدال و اصلاح روی نمودند.»

این عضو وبلاگ نخبگان خبرآنلاین در ادامه نوشته است:

«اما تکانه سوم می بایست در سیاست ورزی حوزه نخبگی در سامان دهی کرسی های خبرگان و مجلس صورت پذیرد؛ تا بتوان به یمن آن، نتایج دو تکانه پیشین را تکمیل نمود. یکی از نمادهای این تکانه و آغاز خردورزی در حوزه آن، ریاست آتی مجلس است... لذا تکانه سوم باید تعاملی را رقم بزند که حاصل آن "سیاست مداریِ تجمیعی" باشد: تجمیعی از ویژگی ها و داشته های لاریجانی - عارف و یاران آنان، برای اداره مجلس در جهت خواست ملت. بدین سان، باید هر دو کاندیدای محتمل ریاست مجلس با سیاست ورزان حوزه های خود تعامل کرده و بر اساس روشی روشن و تفاهمی، ریاست مجلس و هیئت رییسه و کمیسیون های آن را با رای مدبرانه اکثریت نمایندگان - و نه نقش آفرینی فردگرایان - سامان دهند.»

برای خواندن متن کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

کلید واژه ها: مجلس دهم - محمد رضا عارف - انتخابات مجلس - علی لاریجانی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-وبلاگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-وبلاگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده