ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایجاد انگیزه مهمترین دستاورد دوران تحریم بود

رونمایی و افتتاح دستاوردهای جدید گروه مپنا مدیرعامل مپنا ایجاد انگیزه را مهمترین دستاورد دوران تحریم عنوان کرد و در مورد فواید خصوصی سازی اقتصاد گفت: مهمترین تفاوت بخش خصوصی و دولتی انگیزه است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مدیر عامل گروه مپنا با بیان این که این شرکت در حقیقت دستگاهی است که با هدف ایجاد مقاومتی حداکثری و تامین مهمترین نیاز و کالای راهبردی یعنی برق تشکیل شده است گفت: مپنا از همان ابتدا با این هدف که در این حوزه قابلیت و توانایی ایجاد کند، تاسیس شد.

علی آبادی افزود: ابتدا این کار را با تامین تجهیزات اصلی از خارج انجام داد و بعد به تدریج به تولید تجهیزات در داخل توجه کرد و خودش را بسط داد تا جایی که امروز به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان تجهیزات اصلی نیروگاهی در دنیا نامدار و صاحب عنوان است.

وی در مورد بخش خصوصی و سهم آن در موفقیت های اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: این مسئله به همین سادگی نیست زیرا ممکن است یک برنامه دولتی داشته باشیم ولی کاملا موفق باشد و یا برنامه ای را بخش خصوصی اجرا کند ولی کاملاً شکست بخورد اما اگر بخواهیم مقیاسی در این زمینه بگیریم، بخش خصوصی موفقیت بیشتری داشته است.

عباس علی آبادی مهمترین تفاوت بخش خصوصی و دولتی را انگیزه دانست و عنوان داشت: انگیزه  است که موتور محرکه است. همچنین در هر فعالیتی ریسک نیز وجود دارد و هر چه ریسک ها بزرگتر باشد دستاوردهای مثبت یا منفی نیز بزرگتر می شوند زیرا ریسک دو وجه دارد.

وی در عین حال تصریح کرد: در بسیاری از شرکت های دولتی می توانیم شاهد دستاوردهایی باشیم که دست کمی از فعالیت های بخش خصوصی نداشته باشد اما اگر ریشه یابی کنیم علت موفقیت، انگیزه است. در دوران جنگ اگر انگیزه نبود، این موفقیت ها رقم نمی خورد.

مدیر عامل گروه مپنا ایجاد انگیزه را مهمترین دستاورد دوران تحریم عنوان کرد و بیان داشت: اگر شما خودتان را در موقعیت خوب ببینید، شانس عالی شدن در شما خیلی کم است زیرا به همین سطح قانع می شوید و انگیزه برای رفتن به سمت عالی شدن کمتر می شود ولی انگیزه در آن کسی که در موقعیت خوب نیست، برای عالی شدن وجود دارد. بنابراین بیشتر موسساتی که به سطح عالی می رسند از سطح خوب به این سطح نمی رسند بلکه آن موسساتی به این بخش می رسند که در سطح کمتر از متوسط و یا حتی ضعیف به سطح عالی حضور داشته اند.

وی تصریح کرد: باید در موضوع خصوصی کردن، عنصر انگیزه را در نظر بگیریم، ضمن اینکه با خصوصی سازی فرایندها کوتاه می شود و تصمیم گیری ها سریع می شود و البته ریسک نیز افزایش پیدا می کند، اما همین مسئله پذیرش ریسک است که در کنار آن انگیزه موفقیت ها را رقم می زند.

وی مپنا را یک مثال خوب برای این کار عنوان کرد و افزود: مپنا در ابتدای تاسیس، یک بنگاه دولتی بود ولی  در همان دوره نیز موفق بوده است و زمانی که به بخش خصوصی منتقل می شود نیز باز هم موفق است زیرا عنصر انگیزه، عنصر اصلی برای حرکت است.

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده