ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استقبال دادگستری گلستان از ظرفیت رسانه ها برای پیشگیری از جرم

به گزارش ایرنا هادی هاشمیان با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز استان گلستان افزود: اکنون دادگستری به جد پیگیر اطلاع رسانی و ارتباط با خبرنگاران رسانه ها در استان است تا از ظرفیت رسانه ها در حوزه پیشگیری از وقوع جرم بیشتر استفاده شود.
وی اضافه کرد: معتقدیم که اگر ما نیز خبر در حوزه دادگستری را منتشر و اطلاع رسانی نکنیم، آن انتشار می یابد، پس باید برای اطلاع رسانی درست آن از ظرفیت رسانه های استان استفاده گردد.
هاشمیان با بیان این که در حوزه قضایی استان اخبار فراوانی وجود دارد و نیاز به اطلاع رسانی به جامعه است، گفت: برای انتشار آن نیاز مبرم به مراوده با خبرنگاران رسانه های استان داریم ،زیرا منفعت آن به دستگاه قضایی برمی گردد و خوشبختانه دادگستری استان پایگاه خبری خود را به روز کرده است.

* مشاغل حوزه قوه قضاییه، سخت و زیان آور است
رییس دادگستری کل گلستان گفت: مشاغل قوه قضاییه جزو مشاغل سخت و زیان آور است ،به طوری که برخی شلغل ها در حوزه مجازات هایی که باید از سوی نیروهای این دستگاه اجرا می شود از کارکردن 100 معدنکار سخت تر می باشد.
وی افزود: قاضی نیز انسان است و صدور رای ما را نگران می کند که به همین جهت باید جزو مشاغل سخت و زیان آور قلمداد شود.

* نگرانی از وجود معضلات اجتماعی در جامعه
هاشمیان در ادامه از وجود معضلات اجتماعی در استان ابراز نگرانی کرد و گفت: اکنون اختلاف خانوادگی از جمله معضلات اجتماعی در استان به شمار می رود که بسیاری از خانواده ها را با خود درگیر کرده است.
وی از خبرنگاران رسانه های استان خواست تا در پیشگیری از وقوع آسیب های اجتماعی به این مجموعه کمک کنند و افزود: دادگستری استان این آمادگی را دارد که برای تهیه گزارش های خبری، کارشناس آگاه و اطلاعات را در اختیار خبرنگاران قرار دهد.

*315 هزار پرونده قضایی در گلستان
رییس دادگستری کل گلستان همچنین با اشاره به وجود 315 هزار پرونده قضایی در استان، گفت: تشکیل این تعداد پرونده برای گلستان بسیار است و می طلبد که بیش از این دستگاه های فرهنگی در استان در امر اطلاع رسانی و پیشگیری از وقوع جرم، مشارکت داشته باشند.
هاشمیان افزود: متاسفانه به جای فعالیت فرهنگی در جهت پیشگیری از وقوع جرم ، اول بخش قضایی و انتظامی دیده می شود و پرونده قضایی تشکیل می گردد.
به گفته وی به طور میانگین در هر پرونده تشکیل شده در دستگاه قضایی استان سه نفر درگیر خواهند بود که با این تحلیل می توان گفت به نوعی بسیاری از استان درگیر هستند.

*رتبه دوم کشوری گلستان در ارایه خدمات
رییس دادگستری کل گلستان گفت: دستگاه قضایی استان رتبه دوم کشوری را در ارایه خدمات به هم استانی ها دارد.
وی افزود: این موفقیت با تشکیل کارگروهی ویژه در دادگستری استان و تصویب مصوبه ها و عملیاتی شدن آنها در مدت اندک به دست آمده است.
هاشمیان الکترونیکی کردن همه پرونده های قضایی استان را یکی از مصوبه های کارگروه در دادگستری استان برشمرد و گفت: اجرای این طرح ضمن افزایش سلامت کار و نظارت بیشتر بر عملکرد قضات باعث می شود که طرفین پرونده ها نیز از مراحل پرونده خود از طریق سامانه الکترونیکی با دریافت رمز کاربری آگاه شوند.
به گفته وی برای نخستین بار در فروردین امسال رای دو هزار و 600 پرونده قضایی به جا مانده از سال گذشته در شعبه های قضایی استان صادر شد که این موفقیت به خاطر مدیریت و برنامه ریزی کسب شده است.
وی افزود: این درحالی است که در فروردین ماه به دلیل تعطیلی ها، رسیدگی به پرونده های قضایی و صدور رای کمتر از ماه های دیگر صورت می گیرد.
هادی هاشمیان رییس دادگستری کل استان گلستان، به مدت دو ساعت از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز استان دیدن کرد و با رییس و خبرنگاران آن به گفت و گو نشست.
بررسی حوزه های مختلف خبری، همکاری های فی مابین با رویکرد هم پوشانی و هم افزایی از جمله مباحث مطروح شده در این نشست بود.
6204/1648/6203

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده