ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟ -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکاسایر ترفندها آکاایران:  

 چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟به گزارش آکاایران: لپ تاپ های امروزی همگی از باتری های لیتیوم-یونی استفاده می کنند، این باتری ها سیکل شارژ و دشارژی در حدود500 الی1000 بار دارند، ...


لپ تاپ های امروزی همگی از باتری های لیتیوم-یونی استفاده می کنند، این باتری ها سیکل شارژ و دشارژی در حدود500 الی1000 بار دارند، یعنی هر بار که این باتری ها به شارژ متصل می شوند و بعداز آن ها به طور کامل استفاده می کنیم، یک سیکل از باتری را مصرف کرده ایم.
حال چرا این سیکل مصرف برای ما اهمیت دارد؟
مشکل کار اینجاست که اگر ما خیلی زود این سیکل مصرفی را طی کنیم، از این به بعد راندمان باتری لپ تاپمان پایین خواهد آمد و برای مثال وقتی در حالت عادی 100 درصد توان خود را مصرف می کند، بعد از پایان سیکل مصرفی، 80 درصد توان خود را شارژ و دشارژ می شود.
راه کار کجاست؟ چگونه می توانیم از سیکل مصرفی باتری لپ تاپ مان، نهایت استفاده را ببریم؟
یک راه کار این است که مثلا وقتی لپ تاپ تان 60 درصد شارژ دارد، از همان مقدار شارژ استفاده کنید و تنها وقتی که دیگر شارژ آن به زیر 5 درصد رسید، به شارژر متصل کنید. خیلی ها هر وقت که به شارژر دسترسی پیدا می کنند، لپ تاپ را به شارژر متصل می کنند؛ حتی اگر 60 درصد هم شارژ داشته باشد. این کار بسیار اشتباه است، چون شما از یک سیکل مصرفی باتری خود تنها 40 درصد آن را استفاده کرده اید و خیلی ساده یک سیکل مصرفی باتری را هدر داده اید.
راه کار دیگر این است که وقتی در خانه هستید، لپ تاپ همیشه به شارژر متصل باشد، در این حالت وقتی شارژ لپ تاپ شما از98 درصد بیشتر می شود، باتری لپ تاپ از مدار خارج شده و برق مصرفی دستگاه توسط شارژر تامین می شود و این یعنی شما هیچ سیکل مصرفی را از دست نمی دهید. کسانی هستند که وقتی شارژ لپ تاپ شان به100 درصد می رسد، شارژر را از دستگاه جدا می کنند و باز وقتی که شارژ دستگاه خیلی کم می شود آن را به شارژر متصل می کنند، این کار بسیار اشتباه است زیرا همان طور که بالاتر گفتیم، شما می توانید در خانه از لپ تاپ استفاده کنید، بدون اینکه حتی یک سیکل مصرف از دستگاه شما مصرف شود.
در تصویر پایین می بینید که من وقتی درخانه هستم و لپ تاپ به شارژر متصل است، باتری دستگاه “No activity” یا همان “غیر فعال” را نشان می دهد و برق مصرفی از طریق شارژر تامین می شود.
در پایین تر هم می بینید که در تقریبا 3 ماه استفاده از لپ تاپ، 65 سیکل مصرفی باتری را استفاده کرده ام.

,چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟, سایت ,iran ,[categoriy]

چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟

چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟ -آکاچگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟, سایت ,iran , ایرنا، ایران، خبرگزاری, خبرجنوب,روزنامه,حوادث ,شیراز اخبار ,شیراز ,امروز, فال هفته,خبرورزشی ,خبرکشورهای,عربی ,عربی کشور,حال ,اخبار ,حوادث ,خبر ,حادثه, khabar ,shiraz ,shiraz ,shiraz news, news, fars news, khabar e jonoob, irna, islamic republic news agency, khabar e varzeshi,khabar e arabi,international khabar,webdesign, nachricht, Nachricht, iranian nachricht,shiraz,khabar,dubai,emirates,news,

آکاایران: چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-تکنولوژی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده