ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیات طرح مصوب افزایش کمک‌ مالی فیفا به اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های عضو

جیانی اینفانتینو فیفا براساس طرح افزایش کمک مالی فدراسیون جهانی فوتبال به فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های زیرمجموعه‌اش برای ارتقای امکانات و توسعه فوتبال در آنها، یکی از این دو بخش دو برابر قبل از فیفا کمک خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از ESPN، اعضای فیفا که روز گذشته (جمعه) در شصت‌و‌ششمین کنگره سالانه این سازمان در مکزیکوسیتی گردهم آمده بودند به طرح افزایش بودجه فدراسیون جهانی فوتبال برای کمک مالی به فدراسیون‌ها و اتحادیه زیرمجموعه این فدراسیون، رأی مثبت دادند و به این ترتیب کمک مالی که هر چهار سال از سوی فیفا به فدراسیون‌های و اتحادیه‌های عضو این سازمان تعلق می‌گیرد به 5.5 میلیون دلار رسید.

کمک مالی فیفا به فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های عضو این سازمان، به‌منظور افزایش سلامت مالی هر یک از کشورهای زیرمجموعه فیفا و افزایش توان آنها برای مبارزه با فساد و نیز شفاف‌تر شدن سازوکارشان صورت می‌گیرد. طبق طرح مصوب جدید فیفا، هر یک از کشورهای عضو فیفا کمک نقدی 5.5 میلیون دلاری از فیفا دریافت خواهد کرد که مجموع این رقم به 1.5 میلیارد دلار می‌رسد. این رقم افزایشی چشمگیر را در بودجه کمک مالی فیفا به اعضایش نشان می‌دهد، چرا که فیفا در بازه‌های زمانی چهار ساله پیش از این به هر یک از اعضایش بین 2.2 تا 2.5 میلیون دلار کمک می‌‌کرد که این رقم بسته به پروژه‌هایی که هر یک از اعضایش داشتند، متغیر بود.

در کنگره اخیر فیفا همچنین بودجه‌ای اضافه معادل 250 هزار دلار در هر سال برای پوشش مخارج مربوط به هزینه سفر تیم‌های فقیر عضو فیفا و فراهم آوردن امکانات تمرینی برای آنها در نظر گرفته شده است.

افزایش بودجه کمک‌های مالی به اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های زیر مجموعه فیفا، یکی از وعده‌های انتخاباتی جیانی اینفانتینو بود که تأثیر به سزایی در پیروزی او برای تصدی ریاست فیفا داشت. البته بخش بزرگی از مشکلات سال‌های اخیر فیفا نشأت گرفته از تقسیم نادرست بودجه‌های مربوط به توسعه فوتبال در کشورهای مختلف بوده است و بسیاری از منتقدان مدعی بودند که فیفا چشم خود را به روی این معضل بسته است.

یک گزارش که سال گذشته توسط مؤسسه «ترنسپرنسی اینترنشنال» (شفافیت بین‌الملل) منتشر شد، نشان می‌داد که 81 درصد از اعضای فیفا هیچ یک از سوابق مالی خود را به‌صورت علنی منتشر نمی‌کنند تا مشخص نشود که هر یک از آنها کمک‌های مالی را که از فدراسیون جهانی فوتبال دریافت کرده‌اند، چگونه خرج کرده‌اند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X