ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سهم بانوان قرآنی در تبلیغات رسانه ای اندک است

  a href='http://zekr.tebyan.net'قرآن/a

ادیب زاده، برگزیده ششمین همایش بین المللی بانوان فعال قرآنی کشور بر لزوم فراگیری مفاهیم قرآنی از سوی بانوان و راهکارهای پیاده سازی آن در زندگی و خانواده ها تاکید کرد.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، مائده ادیب زاده در گفت و گویی درباره برگزاری سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن با اشاره به تاثیر بالای برگزاری چنین رویدادی در راستای ارتقای انگیزه فعالیت های بانوان فعال قرآنی در کشور گفت:‌ با وجود اثرگذاری بالای برگزاری چنین همایشی در بین بانوان کشور، ‌ ولی سهم و جایگاه این برنامه در تبلیغات رسانه ملی بسیار اندک و ناچیز است.

این داور پیشکسوت قرآنی افزود: همانگونه که برای نماز حمایت هایی وجود دارد و اخبار ورزشی نیز امروزه به اخبار روزانه روتین در شبکه های مختلف شده است ولی در حال حاضر انعکاس فعالیت ها و برنامه های قرآنی اغلب محدود به شبکه قرآن و مخاطبان مذهبی و قرآنی آن شده است و گسترش چندانی در سایر شبکه ها پیدا نکرده است. مطمئنا اگر این فعالیت ها در سایر بخش های رسانه ملی نیز گسترده شود و پس از هر خبری، اخبار قرآنی نیز منعکس شود شاهد اثرگذاری بیشتر مفاهیم این کتاب آسمانی در قشرهای مختلف جامعه خواهیم بود.

 وی به نیازهای قرآنی بانوان در جامعه اشاره کرد و گفت:‌ نخستین نیاز امروز بانوان در کشور فراگیری وظایف مادری نسبت به افراد خانواده و زندگی است. با توجه به افزایش تهاجم فرهنگی بر روی جوانان کشور لازم است تا دولت و مسئولان، خانواده را هر چه بیشتر قرآنی پرورش بدهند، چرا که ما هر چه بر روی فرهنگ جوانان کار کنیم اگر خانواده با تقوا نباشد، شاید این اقدامات چندان تاثیرگذار نباشد.

این حافظ کل قرآن کریم بر لزوم فراگیری مفاهیم قرآنی از سوی بانوان و راهکارهای پیاده سازی آن در زندگی و خانواده ها تاکید کرد و گفت:‌ امروزه برنامه های تربیت خانوادگی به ویژه با رشد شبکه های اجتماعی کاملا در کشور مغفول مانده و افراد را از برنامه های اصلی زندگی و تربیتی شان غافل کرده است.

ادیب زاده خواستار اجرای برنامه های مذهبی و قرآنی در بین خانواده ها شد و افزود:‌ در مدارس این مسائل به شکل گسترده تری مغفول مانده است، کمتر به آن توجه می شود و فعالیت های قرآنی در کنار امور درسی قرار گرفته است.


خبرگزاری مهر این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-قرآن می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-قرآن منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X