ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حفظ قرآن بایدازخانواده هاشروع شودوبعدبه موسسات قرانی کشیده شود

  a href='http://zekr.tebyan.net'قرآن/a

محمدعلی خواجه پیری اولین رئیس مرکز قرانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و رئیس جامعه قرانی عصر، امروز (  ۲۲اردیبهشت) در همایش قرآنی خمین شهرقرآنی گفت:‌ باید برای حافظین فعالیت قرآنی  ایجاد کنیم و کارهای قرانی رابه آنها بسپاریم درواقع بهترین هدیه به این حافظان شرکت دادن آنهادرحیطه فعالیت قرآنی است.

 

خواخه پیری اظهارداشت: باید برای حافظان جایگاه اجتماعی قائل شده جایگاه مادی وبرای آنها باید برنامه ریزی کرددرواقع یک جلسه خانگی مسجد محور را اداره کنند و هرکس ازمنزلش بیرون آمدبعدازده تایک ربع پیاده روی به یک جلسه قرآنی برسدکه توسط همین حافظان اداره می شود. 

 

مدیر موسسه خاتم الاوصیاء عنوان کرد: بایدشان ومنزلت حافظان را حفظ کرد تابتوانیم یک کشور قرآنی داشته باشیم درواقع خمین تنهاشهری است که به پیام رهبرلبیک گفت ودرراستای حافظان قرآن قدم های محکم برداشته اندوبه سخن رهبرکه فرمودندکشورایران بایدده میلیون نفرحافظ داشته باشد جامعه عمل پوشاندند.

 

در  ادامه این همایش حجت الاسلام حسینی امام جمعه خمین در همایش خمین شهرقرآنی بیان داشت: قران کتاب هدایت است وظیفه ما آشنایی جوانان ونوجوانان بااین کتاب آسمانی است درواقع تنها راه مقابله بادشمن ودسیسه های دشمن آشنای با قرآن وبه کاربستن دستورات قرآن است.

 

وی افزود: همانطورکه ما۱۰۰۰حافظ جزداریم بایداین هزارحافظ جزبه حافظ کل تبدیل شود و کوشش همه ماتبدیل تمام جوانان و نوجوانان این شهربه حافظ قرآنی باشد.

 

امام جمعه خمین تصریح کرد:  تنها راهی که به خانواده هاکمک می کندکه فرزندانشان گرفتاردام مجازی نشوندپناه بردن به قرآن واشنایی با قرآن است وبایدسعی کنیم فرزندانمان را تشویق به شرکت در کلاس های قرانی کنیم وتربیت قرآنی راسرلوحه تربیت فرزندانمان قراردهیم درواقع قرآن کتابی است که بافطرت ماسروکاردارد و در درون همه مافطرت آشنایی با قرآن وجود دارد درواقع تحقق این امر بزرگ بستگی به خانواده هاداردوقتی پدرومادرقرآنی باشندفرزندهم ناخودآگاه قرانی می شوندوظیفه مافقط فراهم کردن این زمینه قرآنی است.

 

سید مهدی ساداتی فرماندار خمین گفت: شهرخمین شهرهزارشهید است شهری که رهبر معظم ومعزز در سفر به این شهرلقب حزب الله رابه آن دادماهم بایدشکرگزارباشیم که شهرهزارشهیدشهرامام ره به شهرقرآنی تبدیل شده است.

 

فرماندارخمین اظهارداشت: شهرخمین شهرانقلابی وقرآنی بایدنامگذاری شودباوجود۲۵۰۰جانبازو۹۰آزاده وظیفه مااتحادوانسجام به قرآن توسط مردمی که درهمه امورمارایاری می کنندواین شهرباوجوداین مردم تبدیل به شهری شده که زبانزده همه استان درهمه زمینه هابه خصوص درزمینه قرآن شده است.

 

حجت الاسلام صفرقربانپور مدیر کل تبلیغات اسلامی اتسان مرکزی دراین همایش گفت:‌ سه ویژگی درفعالیت های قرآنی شهرخمین وجودداردویژگی اول موقعیتی که این شهردرآن قرارگرفته واین شهرشهربنیانگذارکبیرانقلاب امام خمینی است وجلوه ای خاص به این شهربخشیده است ویژگی دوم این شهر وجود خیرقرآنی حاج نبی رضایی است که حامی این برنامه هادراین شهر است باعث بسط و گسترش قرآن شده است و دیگر این شهر معیار همدلی وهمیاری دربین مردم است که باعث گسترش فعالیت های قرآنی است در واقع خواست وتلاش این بزرگان است که این شهربه شهرقرآنی تبدیل شده است.

 

 


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-قرآن می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-قرآن منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X