ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آب‌رسانی پردیس وظیفه وزارت نیرو است ۳۰ هزار واحد مسکن مهر آماده بهره‌برداری

آب‌رسانی پردیس وظیفه وزارت نیرو است/ ۳۰ هزار واحد مسکن مهر آماده بهره‌برداری اقتصاد > مسکن - مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: وزارت نیرو اخیرا وظایفش در حوزه آب‌رسانی به مشترکان خصوصا متقاضیان مسکن مهر شهرهای جدید را انجام نمی‌دهد و کار را به وزارت راه و شهرسازی احاله داده است.

محسن نریمان درباره حل مشکل آب‌رسانی فاز ۱۱ شهر جدید پردیس اظهار کرد: این وظیفه ذاتی وزارت نیرو است که هم تأمین آب و توزیع آن را بر عهده بگیرد و هم بهداشتی بودن آب شرب پردیس را تضمین کند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه وزارت نیرو اخیرا وظایفش را در حوزه آب‌رسانی به مشترکان خصوصا متقاضیان مسکن مهر شهرهای جدید انجام نمی‌دهد و کار را به وزارت راه و شهرسازی احاله داده است، گفت: وزارت نیرو علی‌رغم اینکه حق انشعاب‌ها را هم کامل گرفته و حتی اضافه‌تر از وضعیت موجود هم دریافت کرده است، ولی اقبال و جدیتی به انجام کار نشان نمی‌دهد. با این حال ما یک جلسه تعاملی میان دو وزارت برقرار کرده‌ایم تا با کمک وزارت نیرو و امکاناتی که خودمان داریم مسائل موجود را حل کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی مهر شهرهای جدید آماده است ولی مشکل اتصال آب شرب این واحدها مانع از واگذاری به متقاضیان و مالکان است که باید وزارت نیرو برای رفع این مشکل اقدام کند؛ ما هم وظیفه داریم طبق قانون، حق انشعاب را بپردازیم که این حق انشعاب پرداخت شده است.

هیچ تفاهم‌نامه‌ای مغایر قوانین پذیرفتنی نیست

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی در خصوص ادعای وزارت نیرو مبنی بر وجود تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت عمران شهر جدید پردیس و نمایندگان استانی شرکت آبفا مبنی بر تأمین آب شهر جدید پردیس از محل اعتبارات داخلی شرکت عمران پردیس، خاطرنشان کرد: هیچ تفاهم‌نامه‌ای مغایر مقررات و قوانین نمی‌تواند وجود داشته باشد. ما اضافه‌تر از مبالغ مذکور در آن تفاهم‌نامه که به بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان می‌رسد فقط در ارتباط با تأمین آب پردیس به وزارت نیرو مساعدت کرده‌ایم که این مبالغ در رابطه با تأمین تأسیسات آب، فاضلاب، تصفیه‌خانه و انتقال آب بوده و از وظایف و مبالغ مذکور در این تفاهم‌نامه‌ها بالاتر است؛ ولی متأسفانه وزارت نیرو هیچ جدیتی نشان نمی‌دهد.

وی تأکید کرد: از وزارت نیرو باید سؤال شود این وجوهی که گرفته‌اند در کجا مصرف شده است؟ وجوه باید در تأسیسات آب مصرف می‌شد ولی متأسفانه آنها پاسخی برای این پرسش ندارند. وجوه حق انشعاب که از مردم گرفته شده هم نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان است و وزارت نیرو باید در خصوص نحوه مصرف آن پاسخگو باشد که این ۲۰ میلیارد تومان را در کجا مصرف کرده‌اند؟ شرکت عمران شهرهای جدید مطابق قوانین و مقررات فقط ساختمان‌ها را تحویل می‌دهد و پس از آن نیز وزارت نیرو باید طبق قانون انشعابات سازه‌ها را وصل کند. به هر حال قرار شده وزارت نیرو بررسی‌هایی انجام دهد و وضعیت آب پردیس را بررسی کند تا اگر از نظر توزیع مشکلی دارد، رفع شود.

3535

 

کلید واژه ها: وزارت نیرو - مسکن مهر -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده