ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تجمیع بیمه‌ها به نفع سلامت مردم نیستوزارت بهداشت بدنبال توزیع منابع برای قشر خاص

۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۷ - کد خبر: 182665 تجمیع بیمه‌ها به نفع سلامت مردم نیست/وزارت بهداشت بدنبال توزیع منابع برای قشر خاص

سلامت نیوز:یک کارشناس سیاستگذاری اجتماعی با بیان اینکه تجمیع بیمه‌ها مبنای حقوقی و کارشناسی ندارد، گفت: رویکرد مثبتی نسبت به سلامت مردم در این طرح وجود ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا،فرشید یزدانی؛ کار‌شناس سیاستگذاری اجتماعی اظهار کرد: تجمیع بیمه‌ها مبتنی بر کار کار‌شناسی نیست و هیچ گزارش کار‌شناسی نیز وجود ندارد که در آن آسیب‌شناسی حوزه سلامت انجام شده باشد و نشان دهد که مسائل حوزه سلامت با تجمیع بیمه‌ها حل می‌شود.

رویکرد مثبتی نسبت به سلامت مردم در تجمیع بیمه‌ها وجود ندارد

وی ادامه داد: مساله تجمیع بیمه‌ها در حال حاضر در ابهام است و نگاهی که بیشتر در این حوزه دنبال می‌شود؛ توزیع منابع است و سلامت مردم در آن کمتر دیده شده است.

این کار‌شناس سیاستگذاری اجتماعی با بیان اینکه وزارت بهداشت کار جدی کارشناسی در حوزه تجمیع بیمه‌ها نکرده است، گفت: رویکرد مثبتی نسبت به سلامت مردم در زمینه این طرح وجود ندارد.

طرح تحول سلامت منابع را از جیب مصرف‌کنندگان به جیب ارائه‌کنندگان خدمت برد

یزدانی ادامه داد: وزارت بهداشت طرح تحول سلامت را با رویکرد توزیع منابع آغاز کرد؛ یعنی منابع را از جیب مصرف کنندگان به جیب ارائه کنندگان خدمات سرازیر کرد و یک شبه درآمد پزشکان را ۵ .۲ تا ۳ برابر کرد و در حال حاضر نیز این روند را ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین چیزی که وزارت بهداشت در تجمیع بیمه‌ها دنبال می‌کند؛ توزیع منابع به نفع یک قشر خاص است و این طرح در حوزه سلامت مردم تاثیر مهمی را به دنبال نخواهد داشت.

این کار‌شناس سیاستگذاری اجتماعی بیان کرد: به دلیل اینکه در حاضر بیمه‌ها به نوعی نقش مصرف کننده را در عرصه سلامت بازی می‌کنند، با طرح تجمیع این نقش از بین می‌رود و این مساله اثرات منفی‌ را روی حوزه سلامت ایجاد خواهد کرد.

وزارت بهداشت عملکرد خوبی در سیاستگذاری، اجرا و نظارت ندارد

به گفته این کار‌شناس سیاستگذاری اجتماعی؛ در حال حاضر وزارت بهداشت عملکرد خوبی در سیاستگذاری، اجرا و نظارت ندارد.

وی با اشاره به تمرکز آموزش در حوزه سلامت در وزارت بهداشت گفت: متمرکز بودن آموزش در این حوزه، فساد ساختاری را در وزارت بهداشت را رقم می‌زند که هر چه عمیق‌تر شود؛ بیشتر به زیان سلامت عمومی مردم خواهد بود.

تجمیع بیمه‌ها مبنای حقوقی و کارشناسی ندارد

یزدانی با تاکید بر اینکه طرح تجمیع بیمه‌ها مبنای کارشناسی و حقوقی مناسبی ندارد، گفت: صندوق درمان بیمه تامین اجتماعی متعلق به کارگران است، چرا که آنها سهم مشخصی را تاکنون به عنوان حق بیمه پرداخت کرده‌اند، در حالی که بخش زیادی از بودجه صندوق سلامت ایرانیان از بودجه عمومی است و اگر قرار است؛ بیمه‌ها تجمیع شود باید حقوق جمعی رعایت شود؛ در غیر اینصورت نظم حقوقی این حوزه به هم می‌خورد.[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت سلامت نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X