ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خلاقیت و آفرینش ایران را سرآمد خواهد کرد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قطبی صبح شنبه با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: اگر در فن‌آوری به رتبه خوبی در جهان برسیم بقیه کشورها که با ما فاصله دارند، نیازمند ما خواهند بود.

وی بیان داشت: آفرینش‌گری صرفاً این نیست که فردا چیز جدیدی ابداع کنیم بلکه نقطه آغاز این امر خلاقیت است که می‌تواند در کارهای جزئی و کوچک نیز اتفاق بیفتد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: تا زمانی که دشمن ستیزی باشد انقلاب پایدار است، دشمن دشمن است و فرقی نمی کند چه کسی و در کجا باشد ممکن است مخفیانه باشد و لازمه این امر بصیرت افزایی است که باید در دانش آموزان انجام پذیرد.

وی بیان داشت: انقلابی که امروز مطرح می‌شود با انقلاب سال ۵۷ متفاوت است، انقلابی که در سال‌های ۴۲ تا ۵۷ که به سرنگونی رژیم پهلوی منجر شد و بر اساس آرمان‌ها و به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و همراهی مردم صورت گرفت انقلاب خاص بود و انقلابی که هم اکنون مطرح است که ادامه جریان و کاروان و در افق پیشرو به منظومه  آن انقلاب است، انقلاب عام است.

وی به شاخصه‌های انقلاب اشاره و تصریح کرد: اولین شاخصی که با وجود آن می‌توانیم ادعای تربیت دانش آموز انقلابی داشته باشیم، آرمان خواهی است و در قدم اول باید روحیه آرمان طلبی را با روش‌های مختلف و تکنیک‌های مختلف در بچه‌ها زنده نگه داریم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان دومین شاخص را دین مداری معرفی کرد و اظهار داشت: وقتی آرمان خواهی با دین گره خورد آن وقت منطق پیدا می‌کند، و آرمان خواهی اگر از آموزه‌های وحیانی باشد آن وقت جهت پیدا کرده و سازمند است و هرچه تدین بچه‌ها تقویت شود انقلابی‌تر خواهند بود.

وی حس مسئولیت پذیری و احساس مسئولیت را سومین شاخص بیان کرد و افزود: باید این حس در دانش آموزان تقویت شود و با شعله‌ور کردن این حس زمینه‌های تربیت انقلابی را تقویت کرده‌ایم، حس مسئولیت نسبت به همکلاسی، معلم و حتی نسبت به غیر مسلمانانی که مورد ظلم واقع شده است.

حجت الاسلام قطبی شاخص ساده زیستی که روح انقلاب ما ساده زیستی بود به عنوان چهارمین شاخص عنوان کرد و گفت: تلاش علمی و جهاد علمی به عنوان پنجمین شاخص مطرح است و امروزه پیشرفت‌های غربی ثمره تلاش علمی و جهاد علمی آنهاست و همین نکته نیز مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بوده و هست، و آن جایی که بحث دانش بنیان را مطرح می‌کنند و بقای انقلاب و رسیدن به تمدن اسلامی را نیازمند کار علمی می‌دانند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X