خلاقیت و آفرینش ایران را سرآمد خواهد کرد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قطبی صبح شنبه با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: اگر در فن‌آوری به رتبه خوبی در جهان برسیم بقیه کشورها که با ما فاصله دارند، نیازمند ما خواهند بود.

وی بیان داشت: آفرینش‌گری صرفاً این نیست که فردا چیز جدیدی ابداع کنیم بلکه نقطه آغاز این امر خلاقیت است که می‌تواند در کارهای جزئی و کوچک نیز اتفاق بیفتد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: تا زمانی که دشمن ستیزی باشد انقلاب پایدار است، دشمن دشمن است و فرقی نمی کند چه کسی و در کجا باشد ممکن است مخفیانه باشد و لازمه این امر بصیرت افزایی است که باید در دانش آموزان انجام پذیرد.

وی بیان داشت: انقلابی که امروز مطرح می‌شود با انقلاب سال ۵۷ متفاوت است، انقلابی که در سال‌های ۴۲ تا ۵۷ که به سرنگونی رژیم پهلوی منجر شد و بر اساس آرمان‌ها و به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و همراهی مردم صورت گرفت انقلاب خاص بود و انقلابی که هم اکنون مطرح است که ادامه جریان و کاروان و در افق پیشرو به منظومه  آن انقلاب است، انقلاب عام است.

وی به شاخصه‌های انقلاب اشاره و تصریح کرد: اولین شاخصی که با وجود آن می‌توانیم ادعای تربیت دانش آموز انقلابی داشته باشیم، آرمان خواهی است و در قدم اول باید روحیه آرمان طلبی را با روش‌های مختلف و تکنیک‌های مختلف در بچه‌ها زنده نگه داریم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان دومین شاخص را دین مداری معرفی کرد و اظهار داشت: وقتی آرمان خواهی با دین گره خورد آن وقت منطق پیدا می‌کند، و آرمان خواهی اگر از آموزه‌های وحیانی باشد آن وقت جهت پیدا کرده و سازمند است و هرچه تدین بچه‌ها تقویت شود انقلابی‌تر خواهند بود.

وی حس مسئولیت پذیری و احساس مسئولیت را سومین شاخص بیان کرد و افزود: باید این حس در دانش آموزان تقویت شود و با شعله‌ور کردن این حس زمینه‌های تربیت انقلابی را تقویت کرده‌ایم، حس مسئولیت نسبت به همکلاسی، معلم و حتی نسبت به غیر مسلمانانی که مورد ظلم واقع شده است.

حجت الاسلام قطبی شاخص ساده زیستی که روح انقلاب ما ساده زیستی بود به عنوان چهارمین شاخص عنوان کرد و گفت: تلاش علمی و جهاد علمی به عنوان پنجمین شاخص مطرح است و امروزه پیشرفت‌های غربی ثمره تلاش علمی و جهاد علمی آنهاست و همین نکته نیز مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بوده و هست، و آن جایی که بحث دانش بنیان را مطرح می‌کنند و بقای انقلاب و رسیدن به تمدن اسلامی را نیازمند کار علمی می‌دانند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خلاقیت و آفرینش ایران را سرآمد خواهد کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X