ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشکل اصلی توسعه نیافتگی بشاگرد عدم وجود زیر ساخت هاست

حسین بابا خانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه شهرستان بشاگرد در زمینه توسعه زیر ساختها برای پیشرفت مشکل جدی دارد گفت: کوهستانی وپراکنده بودن منطقه سبب شده است که بشاگرد از بسیاری از خدمات غافل بماند وریل توسعه وپیشرفت با کندی حرکت کند.

بابا خانی گفت: راه مناسب یکی از مهمترین زیر ساختهایی است که می تواند زمینه توسعه را در هر شهرستانی فراهم سازد اما شهرستان بشاگرد از این مهم برخوردار نیست و بیشترین علت توسعه نیافتگی این شهرستان به این بخش تعلق دارد.

وی با بیان اینکه این شهرستان از ۸  در صد  شاخص ها در راه سازی از راه آسفالته بر خوردار است ، تصریح کرد: را ههای اصلی میناب به بشاگرد وجاسک به بشاگرد وبشاگرد به منوجان که بیشترین تردد را برای مردم این شهرستان برای انجام امورات وتامین مایحتاج خود دارد از کیفیت وخوب ومناسب برخوردار نیستند.

باباخانی بیان داشت: مردم شهرستان بشاگرد که برای انجام کارهای اداری خود از مسیر  بشاگرد به جاسک تردد می کنند این جاده از راه آسفالته مناسبی برخوردار نیست  و نیاز به تامین اعتبار برای بهسازی وروکش آسفالت است.

بابا خانی گفت: راههای تردد دو شهر سردشت وگوهران در شهرستان بشاگرد آسفالت است اما راه روستایی همه روستاهای بشاگرد خاکی و صعب العبور است که گاهی اقات هم شاهد حوادث دلخراشی خواهیم شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بشاگرد عنوان کرد: آب، تلفن، بهداشت وشبکه ها تلویزیونی و اینترنت از جمله مواردی دیگر است که در بشاگرد باید بدرستی عملیاتی و اجرا شود تا مردم از آنها بر خوردار باشند.

بابا خانی افزود: در بسیاری از روستاهای شهرستان بشاگرد بی آبی و کم آبی مردم را با مشکل روبرو کرده که با انتفال هرچه سریعتر آب از سد جگین این مشکل بر طرف خواهد شد.

وی عنوان کرد: طرح انتقال آب از سد جگین به بشاگرد که ۱۲ کیلومتراز آن برای اتمام پروژه باقی مانده در فاز اول آن  دوشهر و ۵۰ روستا را تحت پوشش قرار می دهد و بخشی از مشکلات  کم آبی در بشاگرد را مرتفع می سازد.

بابا خانی گفت: تامین اعتبار لازم برای تسریع در روند اجرایی پروژه ها وهمچنین حل مشکلات مردم سبب رشد وتوسعه در بشلگرد می شود.

وی بیان کرد: دولت برای محرومیت زدایی وبه رشد وتکامل رساندن مناطق کمتر توسعه یاقته  نگاه ویژه ای داشته باشد و کمک کند تا بتوان زیر ساختها، اشتغال و توسعه یافتگی را در شهرستان فراهم ساخت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده