ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جمع آوری ۸۰ میلیارد ریال زکات در استان ایلام

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان ایلام، ضیاء رضایی اظهار کرد: هم‌اکنون در فصل برداشت محصولات زراعی در استان ایلام به‌ویژه حوزه جنوب ابن استان قرار داریم و پرداخت زکات شکر نعمت‌های الهی است که موجب رفع فقر و تأمین نیازمندی‌های نیازمندان می‌شود.

وی بابیان اینکه از سال ۸۳ تا ۹۴ درمجموع بیش از ۸۰ میلیارد ریال زکات جمع‌آوری‌شده است، تصریح کرد: از این میزان ۶۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال برای ۲۵۴ طرح عمرانی شامل ۱۵۸ مسجد، ۵۵ حسینیه، دو کتابخانه، شش خانه عالم، هفت حوزه علمیه و سایر پروژه‌ها به تعداد ۲۶ طرح هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام یادآور شد: عملکرد زکات در امور نیازمندان استان ایلام از سال ۸۳ تا ۹۴ حدود ۱۸ میلیارد ریال بوده که در راستای تأمین جهیزیه نوعروسان، مسکن، درمان، معیشت، کمک‌هزینه‌های تحصیلی و کمک‌های موردی هزینه شده که مشکلات زیادی در این رابطه از نیازمندان مرتفع شده است.

رضایی با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در سه سال گذشته ۵۵ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در ۱۱ سال گذشته بوده است، گفت:  در سال ۹۴ حدود هفت میلیارد ریال  زکات جمع‌آوری‌شده که از محل زکات سال گذشته، سه پروژه شامل دو حسینیه و یک مسجد با اعتبار ۷۰۰  میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام، بابیان اینکه در سال ۹۴ بیش از ۸۹ درصد زکات سهم فقرا بوده است، ابراز کرد: به‌کارگیری ۴۵ مبلغ در تبلیغ فرهنگ زکات، برگزاری مسابقه انشاءنویسی زکات ۳۵۰ مورد،تجلیل از پرداخت‌کنندگان زکات ۱۲۰ نفر و برگزاری جلسات شورای زکات از دیگر فعالیت‌های شورای زکات استان بوده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده