ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

80 درصد انگلیسی‌ها خواهان مهاجرت به روسیه هستند

 به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس یک نظرسنجی، تقریبا از ده انگلیسی هشت نفر به طور جدی علاقمند هستند کشور زادگاهشان را ترک و به روسیه مهاجرت کنند.

78 درصد از 25 هزار نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند به این پرسش که «آیا دوست دارید در ازای گرفتن یک تکه زمین مجانی به روسیه مهاجرت کنید؟» جواب مثبت دادند.

این نظرسنجی دوم ماه مه توسط روزنامه اکسپرس انجام شد پس از آنکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن یک هکتار زمین زراعی به هر شهروند روس که بخواهد در سیبری زندگی کند، اعطا می شود.

پرسش شوندگانی که برای مهاجرت به روسیه ابراز علاقمندی کردند دلیل انتخاب خود را زیبایی مناظر شرق دور روسیه و شیوه زمامداری ولادیمیر پوتین عنوان کردند.

سیمون شارپ یکی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی به روزنامه اکسپرس گفت:‌ «وقتی این خبر را شنیدم فورا با همسرم صحبت کردم. بازگشت به طبیعت در این منطقه دور افتاده بسیار رؤیایی خواهد بود. ما از زندگی در انگلیس سرخورده شده‌ایم. ما اینجا به بردگی گرفته شده‌ایم، نمی دانیم چه اتفاقی می افتد.»

وی تغییر وضعیت جمعیتی و شهری شدن مناطق روستایی را از دیگر علل علاقمندی خود به مهاجرت به روسیه برشمرد.

یک شرکت کننده دیگر در نظرسنجی گفت: «من همه کارهایی را که ولادیمیر پوتین در حال حاضر انجام می دهد دوست دارم. اگر سنم 30 سال کمتر بود، زودتر از اینها به آنجا رفته بودم.»

یکی دیگر از علل علاقمندی به ترک انگلیس در بین پرسش شوندگان، همه‌پرسی ماه آینده درباه ماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است.

همه انگلیسی‌هایی که علاقمند به مهاجرت به روسیه هستند ترجیح می دهند به شرق دور روسیه بیایند تا اینکه بر اساس قوانین اروپایی زندگی کنند.

در انگلیس، میزان محبوبیت دیوید کامرون نخست وزیر محافظه کار و جرمی کوربین رئیس حزب کارگر زیر 35 درصد است در حالی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از حمایت 82 درصد از شهروندان روسی برخوردار است.

البته پیشنهاد داشتن زمین کشاورزی در شرق دور روسیه برای همه انگلیسی‌ها جذاب نیست.

بسیاری از آنها از سرمای شدید در این منطقه جایی که دما گاهی به 47 درصد سانتی‌گراد زیر صفر نیز می رسد، یا نیش پشه در تابستان همینطور حمله خرس‌های گرسنه در زمستان بیم دارند.

با این حال سفارت روسیه در گفتگو با اکسپرس لندن تأیید کرد که بسیاری از انگلیسی‌ها از هم اینک به طرح اعطای زمین کشاورزی در شرق دور روسیه علاقه نشان دادند.

اجرای این طرح قرار است از تابستان 2016 آغاز شود.

در «قانون مربوط به یک هکتار زمین در شرق دور» اعطای رایگان زمینی به مساحت یک هکتار برای یک دوره پنج ساله به شهروندان روسیه که در یاکوتی، کامچاتکا، سرزمین‌های پریموری، خاباروفسک، مناطق آمور، ماگادان و ساخالین همینطور منطقه خودگردان چوکچی پیش‌بینی شده است.

زمین در پایان پنج سال می تواند به مالکیت فرد در بیاید به شرط آنکه در آن کشت و کار کند در غیر اینصورت زمین توقیف خواهد شد.

ساکنان شرق دور روسیه نخستین کسانی هستند که از این قانون بهره‌مند می شوند.

ساکنان دیگر مناطق روسیه از فوریه 2017 حق دارند اجازه درخواست زمین در این مناطق را خواهند داشت.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X