ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نظر یک‌ بازیگر درمورد کتابخوانی: من كتاب را مي‌خورم!

به گزارش مشرق، اينطور كه شواهد نشان مي‌دهد انگار خواص، كتابخوان نيستند؛ البته نه هر نوع خواصي! آنهايي را مي‌گويم كه برچسب هنري مي‌خورند. در 10روز نمايشگاه كتاب كه آنها را نديديم، شايد فقط چندنفر كه دستشان از سنگيني كتاب، بدجور آويزان بود. مانند سيروس همتي که ميان غرفه‌ها مي‌چرخيد و كتاب مي‌خريد و يك نكته جالب ميان حرف‌‍‌هايش بود.
 
اگر اشتباه نكنم، دستی به قلم داری؟
دو كتاب نمايشنامه از من توسط سوره مهر چاپ شده به اسم «نيلوفر» و «آب در آتش». خواستند و من هم كتابم را به حوزه هنري دادم. اميدوارم اين همكاري ادامه يابد. بالاخره برخي‌ جاها به نويسنده اعتبار مي‌دهند.
 
امثال تو برخلاف بقيه هنرمندان‌ هستند!
من، چرا؟ به‌خاطر اينكه كتاب هم مي‌نويسم؟
 
نه! به‌خاطر اينكه اتفاقاً زياد كتاب مي‌خواني.
من كه به نوعي كتاب را مي‌خورم نه اينكه فقط بخوانم. ولي واقعاً برخي از رفقاي هنرمند، خيلي اهل كتاب و مطالعه هستند.
 
براي همين گفتم تو برخلاف بقيه دوستان هنرمندي. سراغ رمان هم مي‌روي؟
من به‌شدت كتاب مي‌خوانم، اما بگذار اينطور جوابت را بدهم. مثلاً اگر خداي نكرده مرا به زندان بيندازند و بگويند قبلش چه خواسته‌اي داري؟ مي‌داني چه مي‌گويم؟
 
خودت بگو! اگر عجيب نباشد.
اولين خواسته‌ام دعا براي امام زمان(عج) است و ديگر اينكه لااقل 100 تا رمان خوب به من بدهند كه در زندان بيكار نباشم!
 
كتابی را اگر بخواهي پيشنهاد بدهي، چيست؟
مثلاً «پايي كه جا ماند». 44 ساله‌ام و سنم به دوران جنگ قد مي‌دهد و خاطرات تلخ و شيرين بسياري هم از آن دوران دارم.
 
تو در تئاتر دفاع مقدسي تجربه‌اي داشتي. پس با اين حال و هوا آشنايي. غير از كتابي كه گفتي، چقدر مشتري كتاب‌هايش هستي؟
حتماً مي‌خوانم. به زعم من همانطور كه سينما بعد از انقلاب به رشد قابل توجهي دست يافته، ادبيات پايداري و دفاع مقدس ما نيز قابل دفاع است.
 
پس دغدغه داري واقعاً.
خودم برادرِ شهيدم! عزيزترين كسانم نيز در جنگ از دست رفتند. بنابراين نوشتن درباره جنگ اداي ديني به امام رضا(ع) و برادر شهيدم يعني رضاست. دغدغه دارم در اين حوزه، كه اميدوارم بتوانم همچنان از آن بنويسم.

دقت كرده‌اي كتاب‌های خوب اقتباس نمي‌شوند؟
اساساً اقتباس ادبي و تبديلش به فيلمنامه خيلي كم صورت گرفته و موفق هم نبوده‌ايم. به نظرم هنوز سينماي اقتباسي كه در شأن آثار دفاع مقدس باشد، صورت نگرفته است.

منبع : روزنامه جوان

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده