ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صید 22 قطعه ماهی خاویاری در بندرکیاشهر

حمیدرضا سلیمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صید این تعداد ماهی خاویاری توسط دو صیدگاه مجاز و با نظارت اداره شیلات صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: از این تعداد ماهیان خاویاری صید شده نیز 382 کیلوگرم گوشت و 49 کیلوگرم خاویار استحصال شده است.
وی با بیان اینکه تعداد 30 نفر از صیادان در این صیدگاهها فعالیت دارند افزود: صید ماهیان خاویاری توسط این دو صید گاه از اول مهرماه سال گذشته آغاز شده و تا پایان خردادماه سالجاری ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه یادآور شد: همچنین از اول مهرماه سال گذشته تا پایان فروردین ماه امسال ، تعداد شش قطعه ماهی خاویاری نیز توسط شرکتهای تعاونی پره صیادی بخش بندرکیاشهر صید شده است.
وی با بیان اینکه تعداد یکهزار نفر از صیادان در 11 شرکت تعاونی پره صیادی بخش بندرکیاشهر فعالیت دارند ، افزود: از این تعداد ماهیان خاویاری صید شده نیز 222 کیلوگرم گوشت و 18 کیلوگرم خاویار استحصال شده است.
وی در ادامه ارزش گوشت به دست آمده از این ماهیان خاویاری صید شده توسط صیدگاههای مجاز و شرکتهای پره صیادی بندرکیاشهر را بیش از 300 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: خاویار استحصال شده از این ماهیان خاویاری صید شده در سواحل بندرکیاشهر نیز حدود 3 میلیارد و 350 میلیون ریال ارزش اقتصادی دارد.
وی تصریح کرد: ماهیان خاویاری صید شده در سواحل بندرکیاشهر نیز جهت تکثیر به مراکز تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری استان فرستاده شده اند.
وی حفاظت از ماهیان خاویاری و تحت فشار را از اهداف مهم شیلات عنوان کرد و اظهار داشت: تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری همواره نقش موثری در بازسازی ذخائر دریائی دارد .
سلیمانی همچنین با اشاره به فعالیت یک مرکز پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان آستانه اشرفیه گفت: این مرکز پرورش ماهیان خاویاری هم اکنون توسط بخش خصوصی در روستای لفوت آستانه اشرفیه مشغول فعالیت است.
وی ظرفیت تولید این مرکز را هفت تن گوشت در سال عنوان کرد و گفت: این مرکز پرورش ماهیان خاویاری دارای 700 متر مربع مساحت است و برای سه نفر نیز اشتغال ایجاد کرده است.
وی یادآور شد: شهرستان آستانه اشرفیه از وجود 37 کیلومتر نوار ساحلی در بخش بندرکیاشهر برخوردار است و صید و صیادی یکی از منابع مهم درآمدی صیادان این منطقه به شمار می رود.
بخش بندرکیاشهر به عنوان یکی از توابع شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان قرار دارد.
7287/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده