ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ملخ های یمن در راه ایران!

در بحبوحه جنگ داخلی در یمن، مقامات این کشور آماده بروز طاعون ملخ می شوند. این بیم وجود دارد که هر گونه تلاش برای جلوگیری از رشد جمعیت ملخ ها باعث آسیب به زنبورها شود که برای اقتصاد این کشور حیاتی است. سازمان ملل هشدار داده است این ملخ ها می توانند حتی به ایران برسند.

ملخ های یمن

به نوشته سایت سای دو، مرکز کنترل ملخ صحرایی یمن هفته گذشته هشداری منتشر کرد و گفت بسیاری از ملخ های صحرایی به مرحله بلوغ و پرواز رسیده اند. سخنگوی این مرکز گفت مداخله برای کنترل ملخ از طریق پاشیدن سم عمدتا به دلیل جنبه امنیتی و وجود کندوهای زنبور بسیار دشوار است. سم پاشی می تواند زنبورهای عسل را که برای کشاورزی و تولید عسل منطقه حیاتی است، از بین ببرد.

  جنگ داخلی کار رسیدن کارشناسان را به برخی مناطق بسیار دشوار کرده است. فائو سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد هشدار داده است رشد جمعیت ملخ ها کشاورزی یمن را تهدید می کند و افزوده است این ملخ ها میتوانند به کشورهای همسایه از جمله عمان و عربستان سعودی و حتی دورتر به امارات متحده عربی و ایران برسند. ملخ های بالغ صحرایی می توانند در برابر گرمای شدید و خشکسالی دوام بیاورند و هر روز ۱۵۰ کیلومتر پرواز کنند.

  ملخ ها خسارت زیادی به محصولات کشاورزی می زنند. مثلا یک دسته کوچک ملخ که یک کیلومتر مربع را در بگیرد و شامل ۴۰ میلیون ملخ باشد، می تواند در روز به اندازه ۳۵ هزار نفر انسان مواد غذایی مصرف کند. صلاح حاج نماینده فائو در یمن گفت طاعون ملخ نشان دهنده یک فاجعه واقعی است که بر امنیت غذایی در تمام یمن و حتی فراتر از مرزهای آن تاثیر منفی خواهد گذاشت.

فائو می گوید دلیل گسترش جمعیت ملخ ها، بارندگی فراوان و غیرمعمول در اواخر سال گذشته میلادی بود که سبب شد ملخ ها گیاهان زیادی را بخورند و زاد و ولد کنند. تداوم جنگ داخلی امکان مقابله با این مشکل را از بین برده است. کارشناسان می گویند توده های ملخ در مناطق جنگ زده تشکیل می شوند و دیگر پس از پراکنده شدن نمی توان آنها را کنترل کرد.

ساعت  24

مطالب مرتبط:

خطر هجوم ملخ از یمن به ایران

حمله ملخ ها به اسرائیل+تصاویر

هجوم ملخ‌ها به مزارع کشاورزی+تصاویر

طغیان ملخ در سال جاری حتمی است

عامل اصلي هجوم گله‌يي ملخ‌ها

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نیک صالحی-اخبار منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X