ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«دیوار فاصله دولت و ملت» در پایتخت افغانستان + عکس

بسته شدن درب کاخ ریاست جمهوری افغانستان با بتن یکی از درهای ورودی ریاست جمهوری افغانستان به دلیل اینکه سال گذشته تظاهرات کنندگان از این طریق وارد ارگ شده بودند با دیوارهای بتونی بلند مسدود شده است و مردم کابل آن را «دیوار فاصله دولت و ملت» نام گذاری کرده‌اند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، ریاست جمهوری افغانستان درب سمت اداره امور این کشور  را بادیوارهای بتونی بلند مسدود کرده است.

کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی گفته‌اند که این درب به دلیل جلوگیری از ورود معترضانی است که به احتمال زیاد در کابل برای تغییر پروژه انتقال برق توتاب  قرار است تظاهرات گسترده‌ای را راه‌اندازی کنند.

در آبان ماه سال گذشته تظاهرات میلیونی مردم افغانستان به خاطر کشته شدن هفت مسافر در زابل و عدم توجه دولت این کشور در کابل به طور خودجوش برگزار شد.

معترضان از درب سمت اداره امور این کشور وارد محوطه ریاست جمهوری افغانستان شدند.

این اقدام ریاست جمهوری افغانستان واکنش محافل عمومی و صفحات اجتماعی را در پی داشته است.

مردم کابل این اقدام دولت را دیوار فاصله دولت با ملت نام گذاری کرده‌اند.

مردم افغانستان بویژه در کابل می‌گویند که دولت باید درهای گفت‌وگو با مردم را باز نگه دارد و حرف مردم را بشنود.

صاحبان واقعی افغانستان مردم هستند و دولتها تنها مجریان اراده مردم است بنابراین چند دیوار بتنی نمی‌تواند مانع اراده وخواست مردم شود.

بهتر است دولت کابل حرف مردم را بشنود و به اراده مردم احترام بگذارد.

در هفته‌های اخیر تظاهرات مختلفی در داخل و خارج افغانستان در اعتراض به تغییر مسیر انتقال برق آسیای مرکزی از ولایت بامیان به سالنگ برگزار شده است.

معترضان اعلام کردند که این تغییر مسیر تبعیض علیه برخی از اقوام این کشور است.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده