ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امکان ساماندهی انجمن های خیریه حوزه سلامت زنجان وجود ندارد

جمشید وفا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انجمن های خیریه حوزه سلامت بدون دخالت دولت فعالیت می کنند و در واقع هیچ نوع کنترل و نظارتی بر عملکرد، فعالیت ها و حتی هزینه کرد آنها وجود ندارد.
وی اظهار کرد: یکی از وظایف مهم مجمع های خیرین حوزه سلامت ساماندهی انجمن های خیریه و نظارت مستمر بر فعالیت های آنان است.
وفا، با اشاره به اینکه هم اکنون با وجود مجمع خیرین حوزه سلامت در این استان به دلایلی امکان تهیه آمار از فعالیت انجمن های خیریه در استان وجود ندارد، گفت: یکی از مشکلات اساسی مجمع این است که اغلب انجمن ها از برنامه های مجمع تبعیت نمی کنند و همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.
وی بیان کرد: اغلب انجمن های خیریه فعال در حوزه سلامت این استان که طی سال های گذشته با اخذ مجور لازم فعالیت خود را آغار کرده اند، در ارتباط با فعالیت کاری خود هیچ آماری ارائه نمی کنند.
رئیس مجمع خیرین سلامت استان زنجان ادامه داد: این در حالی است که مجمع خیرین سلامت در سطح کشور همه ساله کتاب آماری در حوزه فعالیت خیرین حوزه سلامت منتشر می کند و این استان به دلیل نداشتن آمار لازم در رده های آخر قرار دارد.
وی اظهار کرد: هم اکنون حدود 15 انجمن خیریه حوزه سلامت در این استان فعال هستند و فقط تعدادی از این انجمن ها با این مجمع تعامل خوبی دارند.
وفا افزود: متاسفانه انجمن های خیریه حوزه سلامت این مجمع را به رسمیت نمی شناسند و علاوه بر آن نبود نظارت های کافی، موازی کاری این حوزه را نیز به مراتب افزایش داده که خود معضلاتی را به دنبال دارد.
رئیس مجمع خیرین سلامت استان زنجان ادامه داد: راهکار درازمدت این معضل آن است که مجوز در حوزه انجمن های خیریه فقط از طریق این مجمع صادر و فعالیت ها نیز از طریق این حوزه پیگیری شود.
وی بیان کرد: چالش های مربوط به فعالیت انجمن های خیریه حوزه سلامت با مجامع خیرین در تمامی کشور کم و بیش وجود دارد، اما در این استان این موضوع به شکل پر رنگ تری نمایان است.
وفا افزود: ورود جدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به چالش های پیش آمده در این بخش می تواند به بهبود فعالیت های این مجمع منجر شود.
وفا افزود: بر این اساس پیشنهاد می شود برای ساماندهی انجمن های خیریه در حوزه سلامت مجوزهای جدید با شرایط و محدوده اختیارات خاصی تعریف شود که این اقدام می تواند به نوعی تبعیت آنها را از مجمع خیرین حوزه سلامت هموار کند.
به گفته وی، این مجمع هم اکنون ساخت یک درمانگاه و بخش الحاقی بیمارستان دکتر بهشتی زنجان را با مشارکت خیرین پیگیری می کند.
مجمع خیرین حوزه سلامت استان زنجان در سال 86 آغاز به کار کرده است.
6085/7320

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X