ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

4 کشته در سیلاب‌های اخیرِ تاجیکستان

بارش‌ها و سیلاب‌های شدید روزهای اخیر در گوشه و کنار تاجیکستان دست‌کم جان چهار تن را گرفته و به شمار زیادی از خانواده‌ها خسارات جدی وارد کرده است. آفتاب : به گفته منابع امور اضطراری تاجیکستان، چهار قربانی این حادثه ساکنان نواحی "عینی" و "پنجکنت" استان "سغد" در شمال تاجیکستان بوده‌اند که چند روز اخیر گرفتار سیل شده‌اند.
این حادثه دست‌کم هشت ناحیه تاجیکستان را فرا گرفته و فقط در ناحیه پنجکنت حدود 150 خانواده از سیلاب‌ها آسیب و زیان مالی دیده‌اند.
این بارش‌ها و سیلاب طی سه روز گذشته ادامه یافته و از جمله در ناحیه "رودکی" در پیرامون پایتخت تاجیکستان بیش از 1200 خانواده آسیب دیده‌اند. کمیسیون ویژه برای ارزیابی خسارات سیل هنوز آمار دقیق آسیب‌دیدگان را اعلام نکرده است.
به گزارش بی‌بی‌سی، در ناحیه "درواز" در شرق تاجیکستان نیز ده‌ها خانواده از بارش‌های شدید و سیلاب آسیب دیده‌اند. در این ناحیه راه ارتباطی تخریب شده و در نتیجه رفت و آمد خودروها میان دوشنبه و بدخشان و همچنین از بدخشان به مناطق دیگر تاجیکستان قطع شده است.
سیلاب‌های عظیم همچنین صدها خانه را خراب کرده و زیربناها و تاسیسات اجتماعی، مزارع و باغ‌ها را از میان برده است. حیوانات اهلی زیادی نیز در این حوادث تلف شده‌اند. سازمان‌های محلی گفته‌اند که مردم آسیب دیده از سیل به کمک‌های اولیه و کمک برای بازسازی منازل خود نیاز دارند.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده