ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ستاد اوقات فراغت تابستانه آموزش و پرورش البرز آغاز بکار کرد

مسعود مهرانی نیا روز شنبه در گفت و گو ی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: فصل تابستان بهترین فرصت برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و خانواده آنان در قالب برنامه های آموزشی ، فرهنگی ، هنری ، مها رتی ، ورزشی و سایر فعالیت های آموزشی است زیرا در این دوره سه ماهه می توان بستر شکوفایی استعداد، خلاقیت ، مهارت و توانایی ها را برای دانش آموزان بوجود آورد.
وی اظهار کرد: در فرهنگ های لغت فراغت به معنای آسایش است که انسان فعالیت هایی را انجام دهد که به آن علاقه دارد و رضایت او را به دنبال دارد بپردازد لذا ستاد اوقات فراغت آموزش و پرورش و خانواده باید به دنبال برگزاری و اجرای برنامه های متنوع و با کیفیت برای غنی سازی کلاس های پایگاه های تابستانه باشند.
مهرانی نیا تلاش برای بالندگی معنوی ، مهارت آموزی و تقویت رابطه دوستانه بین دانش آموزان و خانواده در قالب برگزاری اردوهای خانوادگی و دوره های آموزشی در پایگاه های تابستانه مدارس را یکی از اهداف مهم ستاد غنی سازی اوقات فراغت آموزش و پرورش البرز برشمرد.
وی در ادامه از اوقات فراغت به عنوان فرصت خویشتن یابی و خویشتن گستری یاد کرد و افزود: در اوقات دیگر افراد یا دانش آموزان به عنوان جامعه هدف ما به دنبال پاسخگویی به انتظارات معلمان ، والدین و یادگیری نکات علمی - تربیتی هستند اما در اوقات فراغت فقط به دنبال فعالیت هایی هستند که به آن علاقه دارند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: اوقات فراغت اوقاتی لذت بخش برای کودکان ، نوجوانان و جوانان است که لازم است برای لذت بخشی آن در کلاس های تابستانه به ویژه برای دانش آموزان که دارای شور و نشاط ویژه ای هستند با نگاه کارشناسی از سوی دست اندرکاران اوفات فراغت و والدین بدون هیچگونه اجباری برای دانش آموز جهت نام نویسی درنوع کلاس تابستانی اقدام شود.
وی یادآور شد: باید برای غنی سازی اوقات فراغت زیر ساخت های لازم در حوزه کاری آموزش و پرورش البرز را با مشارکت دستگاههای فعال در حوزه ورزش ، امورفرهنگی - مهارتی فراهم کنیم تا دانش آموز با قدرت انتخاب هر کلاسی را که به آن علاقمند است انتخاب کند تا با انگیزه و میل درونی در کلاس حضور پیدا کند و از یادگیری لذت ببرد.
وی بیان کرد: اعضای ستاد اوقات فراغت آموزش و پرورش با برنامه ریزی ، تدوین برنامه های جذاب مناسب گروه سنی کودکان و نوجوانان و نیاز سنجی زمینه تقویت روحیه ، یادگیری مهارت های زندگی ، خود باوری و تلاش کردن برای رسیدن به هدف را در دانش آموزان فراهم آورند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ضمن اشاره به برگزاری نشست تخصصی ستاد اوقات فراغت آموزش و پرورش البرز در اواخر هفته گذشته خاطر نشان شد: در این نشست بر برنامه ریزی و تدوین برنامه های ویژه اوقات فراغت تابستانه در مدارس بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با نگاه عمیق بر جهت دهی برنامه ها در سال 95 که از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری شده مورد تاکید قرار گرفت.
مهرانی نیا فرهنگ سازی بین دانش آموزان و خانواده ها برای محقق شدن شعار سال و تحقق یافتن طرح هر دانش آموز یک مهارت را از مهمترین محورهای تدوین و برنامه ریزی برای برنامه های ویژه پایگاههای تابستانه اوقات فراغت در مدارس البرز ذکر کرد.
وی در ادامه به مهارت نداشتن فرزندان در یک خانواده ایرانی در انجام کارهای بسیار ساده در منزل پرداخت و خاطرنشان شد: اعضای ستاد اوقات فراغت آموزش و پرورش البرز باید در پایگاه های تابستانه امسال در مدارس با همکاری کارشناسان و مربیان فنی حرفه ای زمینه یادگیری مهارت های فنی - خانگی را برای دختران و پسران دانش آموزان بوجود آورند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: بر گزاری کارگاه های آموزشی - تربیتی برای دانش آموزان و اولیاء ، اردوهای درون استانی و برون استانی با حضور دانش آموزان و خانواده هایشان ، اعزا م دانش آموزان به مراکز زیارتی و سیاحتی از دیگر برنامه هایی است که برای غنی سازی اوقات فراغت در پایگاههای تابستان امسال مورد توجه قرار گیرد.
مهرانی نیا افزود: برپایی کلاس های قرآنی ، طرح هجرت ، ایستگاه های آموزشی عقیدتی ، فرهنگی ، هنری، سبک زندگی اسلامی ،صنایع دستی ، رایانه ، آشنایی و ارتباط با فضای مجازی از دیگر برنامه هایی است که در پایگاه های تابستانه مدارس البرز نیاز به اجرا دارد.
البرز 420 هزار دانش آموز دارد.
2819/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده