ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سارقان محموله‌هاي کسبه شوش و مولوي دستگير شدند

دو برادر که اقدام به سرقت محموله‌هاي کسبه در محدوده‌هاي شوش و مولوي مي‌کردند، توسط پليس دستگير شدند.

به گزارش مردم سالاری، در اسفند ماه سال گذشته مأمورين کلانتري 116 مولوي به دو راننده دو دستگاه موتورسيکلت طرح هوندا 125 مشکوک و به آنها دستور ايست دادند.

با وجود دستور ايست پليس، سرنشينان دو موتورسيکلت اقدام به فرار کرده، طي تعقيب و گريز گشت کلانتري با آنها، راننده يکي از موتورها دستگير و در بازرسي از وي يک قبضه سلاح سرد کشف شد و متهم به همراه مقاديري البسه و پوشاک بسته بندي دستگير و به کلانتري 116 مولوي منتقل شد.

همزمان با انتقال «جواد. پ» (28 ساله) به کلانتري 116 مولوي، راننده يک دستگاه خودرو وانت در کلانتري حاضر شد و در خصوص بارکني و سرقت قسمتي از بار پوشاک خود توسط سرنشيان دو دستگاه موتورسيکلت اقدام به طرح شکايت کرد که با مشاهده «جواد. پ»، بلافاصله او را بعنوان يکي از سارقين مورد شناسايي قرار داد.

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «سرقت به شيوه بارکني» و به دستور بازپرس شعبه دوازدهم دادسراي ناحيه 12 تهران ، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

با انتقال متهم به پايگاه هفتم پليس آگاهي و آغاز رسيدگي به پرونده، کارآگاهان در اولين مرحله به بررسي سوابق متهم «جواد. پ» پرداخته و اطلاع پيدا کردند که وي از مجرمين سابقه‌دار در زمينه سرقت بوده و بارها دستگير و روانه زندان شده است.

«جواد. پ» که چاره‌اي جز اعتراف و بيان حقيقت نداشت، برادرش بنام مازيار ( 26 ساله ) را بعنوان همدست متواري معرفي کرد که بلافاصله مازيار نيز بعنوان يکي از مجرمين سابقه دار با بيش از 7 سابقه دستگيري مورد شناسايي قرار گرفت.

«جواد» در اعترافاتش، در خصوص نحوه انجام سرقت به کارآگاهان گفت: «خودروهاي وانت و بعضا موتورسيکلتي را که در محدوده بازار تهران و يا منطقه مولوي اقدام به بارگيري محموله لباس و پوشاک مي‌کردند، تعقيب مي‌کرديم؛ در پشت چراغ قرمز و يا توقف ايجاد شده بر اثر ترافيک، اقدام به سرقت قسمتي از محموله‌هاي آنها مي‌کرديم؛ اگر رانندگان يا سرنشينان خودروها و يا موتورسيکلت قصد مقاومت داشتند، در آنصورت با تهديد چاقو سرقت خود را به شيوه زورگيري انجام مي‌داديم».

 با شناسايي «مازيار» به عنوان دومين متهم پرونده، محل تردد وي در منطقه شوش شناسايي و تحت مراقبت‌هاي نامحسوس پليسي قرار گرفت؛ اين در حالي بود که مازيار با اطلاع از دستگيري برادرش، بلافاصله متواري شده بود. سرانجام در روز 24 فروردين 95 کارآگاهان پايگاه هفتم پليس آگاهي با شناسايي محل تردد مازيار در منطقه شوش – خيابان ارج، وي را دستگير و به پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل کردند؛ مازيار نيز در همان تحقيقات اوليه، صراحتا به دهها فقره بارکني به همراه برادرش جواد اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه شمس الدين ميرزکي، رئيس پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «باتوجه به اعتراف صريح متهمين به دهها فقره سرقت به شيوه بارکني در محدوده مراکز تجاري به ويژه در بازار تهران و منطقه مولوي، شناسايي دقيق متهمين از سوي بيش از 20 مالباخته و به جهت شناسايي ساير جرايم ارتکابي متهمين و همچنين شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصوير متهمين از سوي بازپرس محترم پرونده صادر شده است؛ لذا از کليه شکات و مالباختگاني که موفق به شناسايي تصوير متهم شدند دعوت مي‌شود تا جهت پيگيري شکايات خود به نشاني پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ در ميدان شهداي پانزدهم خرداد – جنب کلانتري 113 بازار مراجعه کنند

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده