ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تصویر نجومی روز ناسا (۲۴ اردیبهشت ۹۵): گذر عطارد و ایستگاه فضایی - آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی ,[categoriy]

تصویر نجومی روز ناسا : گذر عطارد و ایستگاه فضایی

تصویر نجومی روز ناسا (۲۴ اردیبهشت ۹۵): گذر عطارد و ایستگاه فضایی - آکا

آکاایران: تصویر نجومی روز ناسا (۲۴ اردیبهشت ۹۵): گذر عطارد و ایستگاه فضایی

آکاایران: عکس از «تیری لگالت»

به گزارش آکاایران: گذر سیاره ی عطارد از جلوی خورشید پدیده ی نسبتا نادری است. در قرن ۲۱ فقط ۱۴ گذر عطارد رخ می دهد که گذر ۷٫۵ ساعته ی روز دوشنبه، دومین آن ها بود. ولی در عکس بالا یک پدیده ی جالب تر را هم می بینیم. گذر ایستگاه فضایی بین المللی از جلوی خورشید. عکاس با انتخاب مکانی دقیق در فیلادلفیای آمریکا، توانسته این تصویر ترکیبی را تهیه کند. گذر ایستگاه فضایی بین المللی از جلوی خورشید فقط ۰٫۶ ثانیه طول کشیده است. سیاره ی عطارد را هم می توانید پایین تر از مرکز خورشید به صورت یک نقطه ی سیاه کوچک ببینید. ایستگاه فضایی بین المللی در این لحظه فقط ۴۵۰ کیلومتر با ما فاصله داشته و این درحالیست که فاصله ی سیاره ی عطارد از ما، ۸۴ میلیون کیلومتر بوده است. این صحنه از طریق فیلم برداری ثبت شده است. در هنگام فیلم برداری یک هواپیما هم از جلوی خورشید رد می شود. فیلم آن را می توانید از قسمت زیر ببینید.

.

عکس بزرگتر را در سایت تصویر نجومی روز ناسا ببینید.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده